Kdo bude nejlepším hráčem Evropy 2010/11?

Čas 25. 07. 2011, 19:10 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Cristiano Ronaldo a Lionel Messi

Cristiano Ronaldo, Xavi a Lionel Messi. Jeden z těchto tří hráčů se v srpnu stane nejlepším hráčem Evropy pro sezónu 2010/2011.

Tuto soutěž vyhlásila UEFA a dnes oznámila jména těchto tři kandidátů. Vítěz bude znám 25. srpna (august), tedy ve stejný den, kdy proběhne losování základních skupin Ligy mistrů. Účelem této soutěže je poznat nejlepšího hráče Evropy za uplynulou sezónu.

Mohl se jím stát jakýkoliv hráč, nezáleží na národnosti, důležité je, aby hrál v Evropě a spadal pod UEFU. Ohled se bere na všechny soutěže, tedy i na reprezentaci. O vítězi rozhodne 25. srpna (august) skupina 53. sportovních novinářů, prostřednictvím elektronického hlasování.

V prvním kole novináři vybrali tři nejlepší hráče. Ten, kterého dali na první místo, dostal 5 bodů, druhý dostal 3 body a třetí dostal 1 bod. UEFA rozhodla, že nezveřejní pořadí prvních tří míst. Musíme si vystačit s tím, že víme, že mezi třemi kandidáty je Cristiano Ronaldo z Realu Madrid a dva hráči z Barcelony, Xavi a Lionel Messi.

UEFA ale zveřejnila pořadí od čtvrtého do desátého místa. Na čtvrtém místě skončil Andrés Iniesta z Barcelony, který obdržel celkem 33 bodů. Za ním byli: Falcao z Porta se 17 body, Wayne Rooney z Manchesteru United s 15 body, Vidic z Manchesteru United s 5 body. Po 4 bodech získali shodně Ibrahimovič z AC Milán a Piqué z Barcelony. 3 body získal Manuel Neuer, který v uplynulé sezóně chytal za Schalke 04 a teď v létě přestoupil do Bayernu Mnichov.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (144 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!