Diarra připraven k prvnímu zápasu za Monako

Čas 30. 01. 2011, 13:59 | Autor thjuks | Zdrojteamtalk.co.za
Mahamadou Diarra
Mahamadou Diarra

AS Monaco vstupuje do druhé poloviny sezóny s velkou nadějí. Tým přivítal nejen tři posily, včetně Diarry, ale také nového kouče.

Real Madrid prodává hráče pod cenou. To je všeobecně známá věc. Občas se však stane, že hráč neodejde "ani pod cenou" jako to je v případě Diarry. 29letý záložník Mali totiž odešel do Francie zdarma.

„Je to vůdce, opravdový lídr kabiny. Hrál za několik velkých klubů,“ řekl nový kouč Monaka Laurent Banide. „Tým potřebuje člověka jako je on s mnoha zkušenostmi. Máme velké naděje v néj a doufáme, že může vést mladší spoluhráče. Jsem velmi spokojený s naší prací v přestupovém termínu.“

Laurent Banide není v Monaku nějaká žádná nová tvář. Nejprve zde v mládí zkoušel začít svoji fotbalovou kariéru, později zde začínal jako trenér. Nejprve vedl mladíky, později byl asistentem trenéra prvního týmu, který nakonec v sezóně 2006/2007 vedl. Mezi jeho svěřenci byl tehdy i český útočník Jan Koller. Nyní má Badide a jeho posily pomoci Monaku k záchranně v League 1. Kromě Diarry přivítalo Monako také útočníka Georgio Welcome a záložníka Grégory Lacombe, oba však jen na hostování.

Samotný Diarra se těší, že si znovu zahraje. Doufá, že ve Francii se znovu úspěšně zabydlí. V letech 2003-2006 válel za Olympique Lyon. Dalším velkým plusem pro něj je to, že francouzština je jeho rodilým jazykem a díky tomu se může cítit v zemi galského kohouta více jak doma.

Prvním soupeřem v cestě za záchranou je Marseille. Tedy nic snadného. Utkání se bude hrát v Monaku, výkop je dnes ve 21 hodin. Mahamadou Diarra by se měl objevit v základní sestavě.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (51 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!