Fotovzpomínka: Raúl González Blanco

Čas 16. 08. 2010, 19:03 | Autor podvinho
Raúl dal Realu sbohem
Raúl dal Realu sbohem

Raúl je jednoznačně jeden z nejlepších a nejúspěšnějších hráčů Realu Madrid všech dob. Přestup do Schalke se fanouškům příliš nelíbil, ale kapitána to již nevrátí. Pojďme si přesto na tuto velkou legendu zavzpomínat.

Určitě všichni už znají Raúlův příběh. Jako malý hrál nejdříve za Atletico Madrid, jenže tam jeho talent poznat nedokázali a s jeho službami se v brzkém věku rozloučili. Kdyby tehdy věděli, jakou chybu udělali.

Raúl ovšem nelenil, fotbalu se vzdát určitě nechtěl. Tou dobou ho pozval do svého tréninkového centra Real Madrid. Trenéři dorosteneckých týmů sice poznali, že Raúl má určitý talent, ovšem nikoho nenapadlo, že by to mohl dotáhnout až tak daleko.

Raúl González Blanco, jak zní celé jméno této legendy, toho v Realu odehrál mnoho. Stal se nejlepším střelcem v historii Bílého Baletu, když dokázal překonat i další legendu, Alfreda Di Stéfana. 

Navíc dokázal s Realem vyhrát šestkrát La Ligu, třikrát Ligu Mistrů a připsal si i nespočet dalších trofejí. Velkou záhadou je, proč nikdy nezískal Zlatý míč. Ovšem Zlatou kopačku, udělovanou za nejvíce branek v jedné sezóně, si odnesl hned několikrát.

Raúl je bezpochyby jednou z největších osobností Realu Madrid a předpokládá se, že se do klubu svého srdce jednou vrátí ve funkcionářské roli. Za sebe a snad i všechny fanoušky můžu říct, že se strašně těším, až tato chvíle nastane.

 

 

GRACÍAS EL CAPITANO! HALA RAÚL!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (53 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!