Exkluzívní rozhovor s Davidem Kozohorským!

Čas 10. 06. 2010, 20:27 | Autor podvinho
 David Kozohorský ve studiu ČT pro MS 2010
David Kozohorský ve studiu ČT pro MS 2010

Fotbalový reportér, expert a komentátor České televize, David Kozohorský, poskytl speciálně našemu webu velmi zajímavé interview. Fotbalový nadšenec přiznal, že dění v Realu velice sleduje a těší se na další sezonu.

David Kozohorský se narodil roku 1977. Nyní je ženatý a živí se jako reportér České televize. Mimo jiné komentuje přímé přenosy rugby a samozřejmě fotbalu. Sám moderuje i pravidelné Studio fotbal, které mapuje českou nejvyšší fotbalovou soutěž. V České televizi pracuje od roku 2005. Nyní se s ním budeme vídat na obrazovkách v pražském studiu ČT mistrovství světa 2010 odkud bude mimo jiné komentovat tři utkání základních skupin.

David Kozohorský vystudoval Karlovu Univerzitu, sám hraje také fotbal na amatérské úrovni. Jeho největším sportovním zážitkem je prý slavné hokejové Nagano roku 1998.

Převážně ale sleduje fotbal. Velmi ho zajímá i dění v Realu Madrid, což sám přiznal. „Samozřejmě ho sleduji. Asi málokdo ho může přehlížet“ říká David Kozohorský.

cara

Sledujete dění v Realu Madrid?
Sleduji a s velkým zájmem. Události v tomto klubu ale fanouška fotbalu snad ani minout nemohou. Je to prostě královský klub se vším všudy.

Je vám Real Madrid sympatický spíše více či méně?
Přiznám se, že mám oblíbenější kluby. Do jisté míry mě ale Real fascinuje jako značka, jako globální fenomén, kterých je ve fotbalovém světě jen několik. Dá se říci, že jej vnímám i jako životní styl hodně široké skupiny lidí.

Jak jste hodnotil minulé léto, kdy po příchodu prezidenta Peréze, Real hodně utrácel a přivedl do týmu několik hvězd světovéo kalibru?
Nečekal jsem, že by někdo něco takového v současnosti provedl. Ale kdo jiný než Real? Byl to další důkaz výjimečnosti, kterou jsem už naznačil. Bral jsem to jako začátek něčeho nového a zároveň toho, co už jednou více méně zafungovalo. Real na mezinárodní scéně léta strádá a vedení už do toho muselo šlápnout. Od minulé sezony jsem nečekal zázraky, mančaft si musel sednout. Troufám si tvrdit, že následující rok velkou trofej získá, motivace bude obrovská. Kaká, Ronaldo a další tenhle projekt padnout nenechají. Ale uvidíme.

Co jste říkal na výkony tří nejvíce zvučných jmen Ronalda, Kaká a Benzemy?
Ronaldo je prostě válec, zvládl to skvěle. Větší problémy měl Kaká, jakoby hledal své místo. Ale zlepší se to. Stejné to bude i s Benzemou. Já prostě Realu věřím.

Myslíte, že bylo správné odvolání Pellegriniho po konci této sezony? Jak byste se zachoval v situaci prezidenta?
Pellegrini položil základy. Je to skvělý trenér. Real ale potřebuje něco víc, potřebuje to, co umí Mourinho. Pracovat s fanoušky, s médii, zbláznit hráče. Přesně pasuje do divadla s názvem Real Madrid. Jako vždy rozhodovaly i okolnosti. Kdyby Mourinho nevyhrál Ligu mistrů, asi by nepřišel. A co si budeme povídat, nějakou trofej to prostě chtělo.

Myslíte, že právě Mourinho je ideální nástupce?
Určitě. Už jsem zmínil jeho přednosti. Je to první liga mezi trenéry. Hlavně oceňuji jeho schopnost opakovat úspěchy. Je pro mě na stejné úrovni jako třeba Alex Ferguson.

Jakou světovou ligu sledujete nejraději a proč právě ona liga?
Těžko odpovědět. Nejvíce se těším na klasické zápasy a ty má každá liga. Výhodou Anglie je velká čtyřka, Španělska zase El Clásico. To je pro mě největší zápas na světě. Další už ale zase v La lize tak atraktivní nejsou. Třeba na italskou ligu musí mít člověk náladu a být hodně trpělivý.

Co si myslíte o velké nevyrovnanosti týmů ze špičky španělské soutěže? Myslíte, že se mohou další týmy dotáhnout na Real Madrid a Barcelonu?
Nemyslím si. Možná jednorázově jako Valencia, Sevilla nebo dříve La Coruňa. Předpokladem je vyloženě špatná sezona jednoho z gigantů.

Kdo je pro vás favoritem ve španělské lize v dalším ročníku?
Barcelona bude šlapat dál, přesto bych víc věřil Realu. Rozhodne větší hlad po úspěchu.

Komu jste přál v letošní Lize Mistrů a jaký byl důvod?
Mám rád Lyon, co ale předvedl v semifinále, dodnes nechápu. Bayernu před tím pomohli fatálně rozhodčí proti Fiorentině a obránce Manchesteru Rafael, když se nechal v odvetě zbytečně vyloučit. Je otázkou, co by zbylo z vynikajícího výkonu Interu na Stamford Bridge, kdyby rozhodčí pískl Chelsea alespoň jednu penaltu. Ale to je fotbal. Od semifinále jsem věřil Interu. Byl jediný, kdo mohl Barcu porazit a pak už slavil zaslouženě.

Máte nějaký oblíbený světový tým a světového trenéra?
Nejvíc uznávám Alexe Fergusona. Má svoje mouchy, ale držet přes dvacet let mančaft jako Manchester je unikum. Rok co rok dokáže z hráčů vymačkat absolutní maximum. Mám tedy rád United, ale je mi blízká i filosofie Bayernu. Teď jsem ale nejvíc zvědavý na Real!!!

Jak se vám líbí web real-madrid.cz? Navštívil jste ho již někdy, nebo je to vaše premiéra?
Je to moje premiéra. Přiznám se, že podobné servery moc nenavštěvuji. Teď jsem si jej ale v rychlosti prohlédl a určitě se budu vracet.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (29 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!