Jak si vedou naši bývalí hráči a jejich kluby?

Čas 16. 04. 2010, 12:44 | Autor podvinho
Robben zatím zažívá skvělé časy
Robben zatím zažívá skvělé časy

<Aktualizováno> Po delší době si můžeme opět připomenout, jak si vedou hráči, kteří museli v létě odejít. U některých je to velice zajímavé, jelikož na ně má Real opci a nebo jsou ve svých klubech jen na hostování.

 Arjen Robben
PřestupPřestup
 25. mil. eur

Po jeho odchodu se na vedení Realu svrhla velká vlna kritiky a nyní můžeme říct, že byla oprávěná. Arjen hraje ve svém novém klubu hodně důležitou roli, několikrát se mu podařilo již rozhodnout zápas. Trenér na něm hodně staví, pokud nehraje, je to znát. Navíc je nejlepším střelcem klubu v této sezóně, když má na kontě 15 branek.

On sám ani nemusí litovat. Sice Madrid neopouštěl rád, ale v Bavorsku se mu daří a i líbí. Se svým novým klubem se dokázal probojovat do semifinále Ligy Mistrů, kde se utká s Lyonem. V lize je Bayern první, dva body před Schalke 04. Navíc je stále ve hře o trofej v německém poháru.

 Wesley Sneijder
PřestupPřestup
 15. mil. eur

I kolem odchodu Wesleyho Sneijdera to pěkně vřelo. I on byl celkem oblíbeným chlapíkem v řadách královského klubu. I on měl a má podobný osud jako Robben. Ve svém novém působišti se mu daří, fanoušci si ho hned oblíbili. Hraje velmi důležitou roli, tvoří spojku mezi zálohou a útokem. Navíc už vstřelil 6 branek a je nejlépe střílejícím záložníkem v klubu.

Také Wesley je v Itálii velmi spokojený. Jeho klub je, stejně jako Bayern, v semifinále Ligy Mistrů, kde na něj čeká Barcelona. V ligové tabulce je ale po dlouhém kralování "až" druhý, ztrácí však jen jeden bod na první AS Řím. I Inter figuruje v domácím poháru a tedy i on živí šanci na populární treble.

 ?lvaro Negredo
 PřestupPřestup
 15. mil. eur

Právě Negredo je hráč, na kterého může Real uplatnit zpětný odkup. ?lvarovi se hodně dařilo hlavně ze začátku soutěže, dával branky, dokázal se propracovat do reprezentace a stále živí naději na MS 2010. Během sezóny se trochu zadrhl, stejně jako celá Sevilla. Zasáhl ale do nejvíce zápasů, konkrétně do třicetisedmi. V tomto ročníku dokázal nasázet 8 branek.

Jak už jsem naznačil, Seville se sezóna nedaří úplně podle představ. Ze začátku to bylo dobré, ale díky prohranému čtvrtfinále Ligy Mistrů s CSKA a několika ligovým ztrátám se propadla a dokonce byl vyhozen i trenér. V současnosti bojuje o předkolo Ligy Mistrů a stále živí naději na trofej v podobně Copy del Rey, kde se ve finále utká s Atleticem Madrid.

 Klaas Jan HuntelaarPřestupPřestup
 15. mil eur

Zajímavý osud potkal tohoto Nizozemce. V Realu vydržel jen rok a ani v AC zatím neukázal, že by byl světovým kalibrem. V této sezóně sice naskočil do 25 utkání, ale ve většině spíše v roli náhradníka. Na druhou stranu, když dostal šanci, úplně nezklamal. Je to hráč do vápna, ne do kombinace. V sezóně zaznamenal 7 branek.

Ani AC se ze začátku sezóny nedařilo, postupem času se to ale lepší. Z Ligy Mistrů už sice vypadl, ale v lize stále doufá v ligový primát. V současné době je na 3. místě tabulky a ztrácí čtyři body na první AS Řím. Mezi těmito kluby je ale ještě silný Inter. V domácím poháru už Milán nefiguruje.

 Javi García
 PřestupPřestup  7. mil. eur

Odchovanec Realu neodcházel úplně v dobrém. Hráč vedení vyčítal, že dává málo šancí odchovancům a raději kupuje "Diarry". Ze začátku jeho působení se mu dařilo, posléze přišel menší pokles formy, ale stále dostává dost příležitostí. V tomto ročníku dokázal dokonce i vstřelit jednu branku.

Benfice se v této sezóně nadmíru daří. V lize je první o tři body před druhou Bragou, ale má zápas k dobru, a dokonce celých jedenáct bodů před třetím Portem. Kromě jiného také úspěšně účinkovala v Evropské lize, kde ji zastavil až Liverpool FC. Pokud vyhraje ligu, stane se tak po pěti letech, a příští rok uvidíme Benficu zase v Lize mistrů.

 Javier Saviola 
 PřestupPřestup 
 5. mil. eur 

I tomuto hráči přestup do stejného klubu prospěl. Stal se důležitou součástí Benfiky. Ve 24 ligových duelech vstřelil úctyhodných 11 branek, což ale nestačí na post nejlepšího střelce týmu, kterým je jednadvaceti gólový Paraguayec Cardozo, který je i nejlepším střelcem portugalské ligy.

 Alberto Bueno
 PřestupPřestup
 3. mil. eur

Mladý útočník, na kterého má Real také dvouletou opci. Ve Valladolidu se nedokázal prosadit naplno, přesto nastoupil už do 16 utkání. Problémem ale je, že dokázal vstřelit jen jednu branku, což je určitě méně, než by si všichni v klubu přáli.

Valladolidu se tuto sezónu nedaří a pravděpodobně ztratí ligovou příslušnost. Na druhou stranu, do konce sezóny zbývá ještě šest zápasů a Valladolid ztrácí čtyři body na Málagu. Problémem ale bude, že ani ta určitě nebude chtít spadnout, před Realem je ještě Tenerife a za ním stále nebezpečný Xerez.

 Dani Parejo
 PřestupPřestup
 3. mil. eur

Hodně zajímavý hráč, který se nejspíše vrátí do Realu. Hraje důležitou úlohu jak v Getafe, tak ve španělské mládežnické reprezentaci. Umí skvěle tvořit hru a to dokazuje i tuto sezónu. V této sezóně odehrál většinu zápasů a dokázal vstřelit 4 branky. Na několik dalších dokázal i přihrát. Za zmínku stojí také to, že dokázal vstřelit gól právě Realu Madrid.

Stejně jako Parejovi, i Getafe se tuto sezónu daří. Momentálně je na sedmém místě tabulky a stále bojuje o evropskou ligu, když ztrácí jen jeden bod na Bilbao.

 Miguel Torres
 PřestupPřestup
 2. mil. eur

Další z mladších hráčů, kteří odešli na rozehrání do jiného klubu. Stejně jako mnoho dalších skončil v Getafe. I poctivý krajní obránce odehrál slušnou porci zápasů. Parejo ho předčil jen o jeden duel. Torresovi se celkem daří, trenéry Getafe je často chválen za svou bojovnost a zarputivost.

 Gabriel Heinze
 PřestupPřestup
 1,5 mil. eur

Důrazný stoper či levý obránce si okamžitě získal fanoušky v Marseille. A to nejen svými dobrými výkony, ale také svou velkou bojovností. Nebýt zranění, odehrál by Heinze určitě ještě o dost více zápasů, ale i tak nastoupil k většině utkání. Navíc přidává zajímavou nadstavbu, když dal už čtyři góly.

Nedaří se jen Heinzemu, ale i celé Marseille, která si jde pro ligový titul. Šest kol před koncem vede již tento klub o pět bodů a vypadá to, že ligový primát konečně opravdu získá. Stále si bude muset dávat sice pozor, ale je na dobré cestě.

 Jordi Codina
 PřestupPřestup  zadarmo

Bývalému brankáři Realu se daří spíše střídavě. Stabilní místo v brance nemá, musí neustále soupeři s Ustarim. Přesto zatím odchytal více zápasů, i když jen o dva duely. Celkově má Codina na kontě 17 zápasů. Zatím tedy úplně neoslnil, ale ani nezklamal.

 Michel Salgado
 PřestupPřestup
 zadarmo

Velká legenda Realu ze začátku příliš příležitostí nedostávala. Poslední dobou ale hraje pravidelně a spolehlivě. Menší problém má sice s rychlostí, ale jinak hraje velice dobře. Skvěle odebírá míče a nebojí se hrát ofenzivně, za což ho chváli i Sam Allardyce.

I Blackburn měl trochu slabší začátek a vypadalo to na další sezónu, kdy bude jen bojovat, aby nesestoupil. Poté ale přišlo velké zlepšení a nyní se již pohybuje v klidném středu tabulky a nemusí se obávat.

 Fabio Cannavaro
 PřestupPřestup
 zadarmo

Stopet, který se vrátil do "svého" Juventusu, nezažívá zrovna dobré časy. Po svém příchodu se stal sice jasným členem základní sestavy, přesto nepodával příliš dobré výkony. Celá obrana Juve nevypadá v této sezóně dobře a mnoho fanoukšů nemůže přijít Cannavarovi na chuť, jelikož mu stále vyčítají odchod do Madridu po sestupu italského klubu.

Jak už jsem naznačil, Juventus na tom není vůbec dobře. Ani změna trenéra nepomohla a vypadá to na velkou revoluci. Juventus nedokázal postoupit ze skupiny Ligy Mistrů, poté ostudně vypadl s Fulhamem i v Evropské lize. V italské lize sice ještě reálně bojuje o předkolo Ligy Mistrů, ale zatím ztrácí. V domácím poháru už také nefiguruje.

 Julien Faubert
 PřestupPřestup
 ukončení hostování.

Jeho hostování byl spíše vtip, není překvapení, že se neprosadil. Ve West Hamu se mu ale daří, hraje pravidelně a celkem dobře. Často podporuje útok, celkem svědomitě brání. Jeho klubu se ale vůbec nedaří, do poslední chvíle bude hrát o sestup, nyní je na 17 pozici a má náskok čtyř bodů na sestup.

 Ruud Van Nistelrooy
 PřestupPřestup  
 zadarmo

Velký oblíbenec fanoušků zatím zažívá rozporuplné časy v jeho novém klubu. Jemu samotnému se celkem daří, ale jeho tým nyní nezažívá dobré časy. Ruud je ale chválen, ze své orientace před brankou nic neztratil. Zatím vstřelil 5 branek.

Hamburger SV se ale pomalu tabulkou propadá. Po nadějném začátku soutěže, kdy si věřil na titul, přišlo velké vystřízlivění a nyní okupuje šestou příčku a bude tedy ještě bojovat o evropské poháry. Daří se mu ale v Evropské lize, kde je už semifinále. O finále se utká s Fulhamem. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (25 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!