El Clasico srovnání: Útočníci

Čas 10. 04. 2010, 10:29 | Autor podvinho
Útočníci
Útočníci

V den očekávaného zápasu je tu i poslední kapitola našeho srovnání. Na závěr se podíváme na útočníky.

Stažený útočník

Van der Vaart
Do této pozice jsem ho dal kvůli srovnání, jinak je samozřejmě spíše záložníkem. Poslední zápasy hraje ve velmi dobré formě, skvěle zahrává standartní situace a navíc dokáže dát důležitý gól. Možná by mohl trochu lépe bránit, ale i v tom není špatný.

Andrés Iniesta
Jeden z největších otazníků v sestavě soupeře. Byl zraněný, ale nyní se vrací a El Clasico si určitě nenechá ujít. Je ale otázkou, v jaké se představí formě. Iniesta má skvělé těžiště, umí udržet míč, má skvělé průniky do pokutového území soupeře. Podobně jako Vaart hůře brání.

Výsledek: Remíza
Upřímně říkám, nejtěžší dvojice na porovnování, co jsem tady měl. Normálně bych dal Iniestu, ale díky jeho zranění jsem se nakonec rozhodl pro remízu. Vím, že mě asi podrobíte kritice, ale každý má svůj názor :)

  
  

Křídelní útočník

Cristiano Ronaldo
Největší hvězda v sestavě Realu zatím předvádí skvělé výkony a ukazuje, že dokáže rozhodovat zápasy. Nebojí se vzít odpovědnost na sebe, má výbornou střelu, jak levou, tak pravou nohou. Navíc umí i ve vhodný moment přihrát.

Lionel Messi
V podstatě o něm platí to samé jako o Ronaldovi. Umí rozhodovat zápasy, má dobrou formu, skvělé vedení míče. Oproti Ronaldovi dává méně gólů ze střední vzdálenosti, více ale zase proniká do vápna soupeře.

Výsledek: Remíza
Jestli jsem v předchozím porovnání dlouho přemýšlel, tady jsem nemusel vůbec. Pro mě jasná remíza, těžko může někdo určit, kdo je lepší.

  
  

Útočník

Gonzalo Higuaín
Nejlepší střelec Realu je ve skvělé formě. V posledních pěti zápasech dal pět branek a i díky tomu si drží skvělý průměr jeden gól na zápas. Kromě střílení branek se umí zapojit i do kombinace, ale jeho největší síla je jednoznačně v nábězích za obranu a v neomylném zakončování.

Pedro / Bojan
Pokud nastoupí Pedro (podle mě pravděpodobnější) bude hrát spíše s křídla a Messi bude ve středu. Ale kvůli porovnání Messi vs Ronaldo jsem tuto skutečnost trochu přehlédl. Pedro má celkem kvalitní centry a ví, co je vstřelit gól. Do kombinace však není zase tak užitečný. Naopak Bojan je spíše hrot s velmi dobrým zakončováním.

Výsledek: Higuaín
Opět jsem neměl problém a myslím, že i fanoušci Barcelony uznají, že by momentálně Higuaín porazil i Ibrahimoviče.

  
  

Konečné skóre
1:0


   CELKOVÉ SKÓRE
  
  Real madrid CF
     FC Barcelona
 
Po tomto kole budou asi fanoušci Barcelony naštvaní a já je chápu. Barcelona má skvělé útočníky a prohrála. Ale znovu říkám, toto srovnání nic neznamená, v podstatě ani neznáme přesné sestavy. Přesto bych prosil, abyste si nejdříve přečetli důvody výsledku a až poté komentovali. HALA MADRID

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (88 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!