El Clasico srovnání: Záložníci

Čas 09. 04. 2010, 12:02 | Autor podvinho
Záložníci
Záložníci

První díl srovnání rozpoutal velkou, ale celkem kvalitní diskuzi. Nyní pokračujeme dalším dílem, tentokrát si posvítíme na záložníky obou týmů.

Na začátek bych chtěl upřesnit pár věcí. Jelikož hrají oba týmy odlišným systémem, rozhodl jsem se dát Iniestu i Vaarta do pozice "stažený útočník" a tudíž budou až v dalším díle.

Defenzivní záložník

Xabi Alonso
Jedna z klíčových postav celého Realu. Velký bojovník, vždy chce zvítězit, pro tým by se roztrhal. Navíc je výborný na míči, rozehrává většinu akcí, má skvělé dlouhé pasy. Dokáže také zastavit mnoho útoků soupeře.

Sergio Busquets
Také z něj roste velmi dobrý hráč. Je výborně technicky vybavený, čímž zapadá do systému Barcelony. Vyhledává spíše jednoduché přihrávky, hra ho často míjí. Dokáže sice také zastavovat útoky soupeřů, ale tak silný jako Xabi není.

Výsledek: Xabi Alonso
Busquets je určitě velmi kvalitní hráč, ale na Alonsa ještě nemá. Alonso hraje přece jen důležitější roli ve svém týmu a je určitě méně nahraditelný.

  
  

Střední záložník

Fernando Gago
Pro mnohé velké překvapení. Z již odepisovaného Gaga se najednou stává hráč základní sestavy, ze které vytlačuje svými kvalitními výkony Lasse. Má dobrou rozehrávku, někdy ji sice uspěchá, ale mnohdy dá krásnou kolmici za obranu soupeře. Navíc dobře brání.

Xavi
Pro mě nejdůležitější hráč soupeře a právě jeho uhlídání by mohlo být klíčové. Rozehrává naprostou většinu akcí, má výbornou kličku, často dává skvělé přihrávky za obranu, které jsou většinou na milimetr přesné. Možná by mohl ještě častěji střílet.

Výsledek: Xavi
Tady není samozřejmě jiná možnost. Xavi je na svém postu momentálně asi nejlepším hráčem světa. Ale i Gago může hrát důležitou úlohu.

  
  

Záložník

Granero
Také jedno z překvapení. V sestavě Realu se zabydlel a i když mu poslední zápasy úplně nevycházejí, je stále platným členem. Má výbornou techniku, dobře zahrává standartní situace. Navíc má celkem kvalitní centry a hodně pomáhá při bránění.

Keita
Zajímavý hráč v sestavě Barcelony. Je spíše defenzivněji laděný, obranou práci zvládá velmi dobře. Navíc dal tuto sezónu již celkem dost branek. Podobně jako Busquets hledá spíše jednoduché přihrávky, ale občas umí překvapit pěkným pasem.

Výsledek: Remíza
Hodně těžké porovnávat tyto dva hráče. Každý hraje jinou úlohu, v podstatě i na jiném postu. Každý viniká v něčem jiném. Proto jsem se nakonec rozhodl pro spravedlivou plichtu, i když trošku navíc měl asi Keita.

  
  

Konečné skóre
1:1


   CELKOVÉ SKÓRE
  
  Real madrid CF
     FC Barcelona
 
I toto kolo bylo velice vyrovnané a nakonec skončilo remízou. V celkovém hodnocení vede stále nejtěsnějším rozdílem Barcelona. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!