El Clasico srovnání: Brankáři a obránci

Čas 07. 04. 2010, 21:46 | Autor podvinho
Brankáři a obránci
Brankáři a obránci

I před tímto El Clasicem budeme pokračovat v porovnávání základních sestav obou soupeřů a věčných rivalů. Začínáme klasicky brankáři a obránci.

Brankáři

Iker Casillas

Samozřejmě jasná jednička Realu. Tato sezona je pro něj ale dost zvláštní. Dá se říct, že to není ten úplně bezchybný Iker, jak jsme ho vždy znali. Na druhou stranu, chybu si vždy vybere v zápase, kdy tolik nevadí a v těch nejdůležitějších zápasech dokáže tým podržet. Přesto už zažil lepší sezony, musí si dát pozor na mnohdy zbytečné vybíhání. "Čára" je ale stále jeho.

Victor Valdés
Ač nerad, musím uznat, že z něj vyrostl skvělý brankář. Má výbornou hru nohama, čímž zapadá do systému Barcelony. Navíc už nedělá tolik chyb jako dřív, dokáže tým podržet. Menší problém má stále s centry a není tak skvělý na čáře, ale celkově zažívá lepší sezonu než Iker.

Výsledek: Remíza
Nakonec tento souboj končí remízou. Iker je, hlavně v našich očích, stále lepším brankářem, ale pravdou je, že Valdés má lepší sezonu. Tento "souboj" může klidně rozhodnout celé El Clasico, proto doufejme, že Ikerman nezklame.

  
  

Pravý obránce

?lvaro Arbeloa
Velké překvapení v dresu Realu. Od jeho příchodu podává skvělé a hlavně stabilní výkony, vybral si jen asi třízapasový výpadek formy. Velmi dobře a svědomitě brání a když už se vydá na útočný výlet, dokáže dobře odcentrovat nebo kombinovat. Za zmínku stojí i dva góly, které dal s neskutečným přehledem.

Dani Alves
Jedna z hvězd sestavy Barcelony. Neustále se nabízí, často na něj míče směřují. Snaží se hodně centrovat nebo kombinovat s Messim, který si zbíhá do středu. Menší rezervu by mohl mít v obrané fázi. Ne, že by špatně bránil, ale někdy se nestihne vrátit.

Výsledek: Dani Alves
Nakonec jsem se rozhodl přece jen pro Alvese, jelikož dokáže více podporovat ofenzívu, ale ?lvaro je zase silný v něčem jiném. A obraná fáze se možná bude hodit více. Pro Alvese mluví také rychlost.

  
  

Pravý stoper

Raúl Albiol
Další skvělý letní nákup, který se okamžitě vrací. Raúl hraje výborně v defenzívě, mnohdy zachrání situaci na poslední chvíli skvělým zákrokem. Navíc má velmi dobrou rozehrávku a hlavičkové souboje.

Carles Puyol
Srdce obrany Barcelony. Veliký bojovník, který nevypustí jediný souboj. Je velice silný v defenzívě, hodně těžko se přes něj přechází. Narozdíl od Albiola má ale o dost horší rozehrávku, což je asi jeho největší slabina. Na druhou stranu, zase umí dát gól po rohovém kopu, kdy se často dostává k hlavičkám.

Výsledek: Remíza
Není o čem. Pro mě jasná remíza. Puyol má o něco lepší obrané zákroky, Albiol zase rozehrávku. Oba jsou silní ve vápně soupeře.

  
  

Levý stoper

Sergio Ramos
Velký univerzál, který má velmi dobrou formu. V tomto zápase by měl zaujmout místo stopera. Sergio také brání velmi dobře, těžko přes něj útočníci přechází, vyhrává většinu hlavičkových soubojů. Navíc má, podobně jako Albiol, velmi dobrou rozehrávku i delší pasy, kterými umí založit útočnou akci. Umí být nepříjemný i před brankou soupeře, kde má skvělý výběr místa.

Pique
Hodně podobný hráč jako Ramos. Zdobí je v podstatě stejné rysy. Hlavičkové souboje, skvělá rozehrávka, dobré dlouhé pasy. Také je nebezpečný při rozích. Opravdu dost podobný hráč.

Výsledek: Remíza
Tady tomu opravdu nemůže být jinak. Oba dva jsou hodně podobné typy, oba mají dobrou formu.

  
  

Levý obránce

Marcelo
Poslední zápasy ukazuje, že opravdu může hrát i na kraji obrany. Snaží se zlepšit obranou fázi a je to vidět. Stále má sice co zlepšovat, ale pokrok je znát. Navíc často přidává i útočnou nadstavbu. Jeho výhoda je určitě také rychlost, která se bude při bránění Messiho hodit.

Maxwell
Poslední zápasy také odehrál ve stabilní formě. Vpřed se zbytečně nežene, spíše míče jednoduše odevzdává spoluhráčům, v obraně si své odvede. Hodně nenápadný hráč, kteří jsou ale také v týmu hvězd potřeba.


Výsledek: Remíza
Vím, že je to trochu nuda, ale zase mi to tak vychází. Oba jsou trochu odlišní, ale nedokážu určit, kdo je lepší.

  
  

   KONEČNÉ SKÓRE
  
  Real madrid CF
     FC Barcelona
 
Kolo plné remíz, i takto by se to dalo nazvat. To jen dokazuje, že jsou oba týmy hodně vyrovnané a vyhrát můžou oba. Navíc mají oba dva slušnou momentální formu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (79 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!