Adiós Michel, GRACIAS!

Čas 05. 08. 2009, 12:40 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, wikipedia.org
Vždy usměvavý profesionál Michel Salgado
Vždy usměvavý profesionál Michel Salgado

Odchází další z velkých postav Realu Madrid. Michel Salgado se dohodl s Realem Madrid na ukončení svého deseti-letého působení u Merengues. Legendou však bude navždy.

Příběh Michela Salgada se začal psát v říjnu roku 1975. Mladík, který později dostal přezdívku Il Due, vyrostl v klubu Cristo de la Victoria a Celtě Vigo. První spojitost s Realem přišla 22. ledna 1995, kdy si odbyl debut v La Lize a právě proti Realu na stadionu, který se stal později jeho domovem na dlouhé roky.

174 cm vysoký Michel Salgado si brzy získal respekt španělské veřejnosti a v roce 1999 přestoupil za 11 milionů eur do Realu Madrid, jako jeden z nejlepší pravých beků světa. Ve Španělsku dlouho kraloval na pravé straně obrany a odehrál v reprezentaci skvělých 53 zápasů. Salgado byl pro tehdejšího trenéra symbolem pracovitosti, píle a odhodlání a měl obrovský potenciál do následujících několika let.

Před svým příchodem měl Michel nabídky z celé Evropy, zvláště díky perfektním výkonům v Celtě Vigo, ale také ve španělské reprezentaci. Za tu debutoval v roce 1998 ve smolném zápase proti Kypru, kdy Španělé prohráli 3-2. Zakrátko však podal parádní výkon proti Itálii a o jeho odchodu z 'malé' Celty Vigo bylo jasno.

Ve své reprezentační kariéře měl Michel obrovskou smůlu. Nejenže se nedařilo reprezentaci, ale sám Salgado zameškal dva velké turnaje kvůli zraněním. Naposledy jsme ho mohli vidět na MS 2006, kde kryl záda parťákovi z Realu Ramosovi. Kromě toho Michel reprezentoval autonomní galicijský tým.

Za svoji dlouholetou kariéru v Realu Madrid získal mnoho trofejí, odehrál mnoho zápasů a býval nedílnou součástí obrany Realu Madrid. Stárnutí však nejde zastavit a postupně ho v sestavě nahrazovali Cicinho, nebo Sergio Ramos. Svoji poslední skvělou sezonu Michel zažil v roce 2007, kdy týmu velkou měrou pomohl k 30. titulu. Další rok oslavil již svůj 4., ale v této sezoně uzavřel ligovou kariéru v Realu smolně. Červenou kartou v zápase proti Osasuně (1-2). V bílém dresu Michel odehrál 253 zápasů, dal 4 branky a získal 11 trofejí. Skončila tak pouť jedné z dalších legend, kterou Michel rozhodně je.

Náš portál přeje Michelu Salgadovi v budoucím životě jen to nejlepší.

Vyhrané trofeje
4x vítěz španělské ligy (2001, 2003, 2007, 2008)
2x vítěz Ligy Mistrů (2000, 2002)
1x vítěz interkontinentálního poháru (2002)
1x vítěz světového Superpoháru (2002)
3x vítěz španělského Superpoháru (2001, 2003, 2008)

GRACIAS MICHEL! HALA SALGADO!


Potřebujete Flash player k přehrání videa

Související fotogalerie


Titul Super Copa Liga mistrů Liga mistrů Interkontinentální pohár
S Ronaldem Trofej SB Michel Salgado Oslavy Velká trojka

Pro pohyb v galerii můžete použít kurzorové šipky doprava (vpřed) a doleva (zpět).

blank
 
blank
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!