Sraz madridistas v Praze

Čas 14. 07. 2009, 19:10 | Autor podvinho
Hala Madrid
Hala Madrid

AKTUALIZOVÁNO O FOTKY 11-12. července proběhla v Praze zatím největší akce fanoušků Realu Madrid. Ano, jednalo se o sraz madridistas. Nevyhnuli jsme se sice i nepříjemným chvilkám, za které jsme ovšem nemohli my. Jinak se akce povedla a všichni si ji náramně užili.

Začátek srazu již v pátek

strom

Pro některé fanoušky začal sraz už v páteční den. Přijeli totiž hed, karlos a peči, kterým se v Praze věnoval také podvinho. Více o pátečním dnu si můžete přečíst níže v článku v reakci jednoho madridistas. Je tedy zbytečné to sem psát dvakrát, jen dodám, že jsme se již připravovali na sobotní večer.

strom

V sobotu začátek oficiální

Jak bylo domluveno, sraz pro nás začíná po poledni na Hlavním nádraží. Bohužel zjišťujeme, že někteří lidé jsou opravdu, řekl bych, "jiní". To, že někdo na sraz nemůže, beru. To, že se někdo závazně přihlásí a pak se odhlásí (někdy i den před srazem), to hodně naštve. Ale to, že někteří lidé se ani neumí omluvit a já v den srazu zjistím, že nás místo patnácti bude deset, je smutné. Ale pojďme spíše na příjemnější věci.

Scházíme se tedy v deseti lidech. Sestavu si můžete přečíst dole. Bohužel, jeden z nás může jen na zápas, poté odjíždí. Přesto mu děkuji, že se aspoň na zápas dostavil. Metrem jsme tedy přejeli na hřiště normálních rozměrů na velký fotbal. Jelikož nás bylo málo, dohodli jsme se s Valencií, hřiště zmenšili a hráli 8 + brankář. I to se však po chvíli stává osudným, jelikož se brzy zranil thjuks a nakonec i peči. První půli jsme se bránili atakům Valencie, které naštěstí několikrát gólem neskončili. Snažili jsme se podnikat nebezpečné brejky, ale ani ty gól nepřinesly. Ke konci první půle se prosadili hráči Valencie a končilo se tedy za stavu 1:0.

strom

V druhé půli jsme už nedokázali odolávat a soupeř začal sázet jeden gól za druhým. Nakonec z toho bylo hrozivé skóre 9:3. Nutno dodat, že jsme měli opravdu malou šanci na dobrý výsledek, jelikož na velkém hřišti jsme nemohli Valencii, která mohla v klidu střídat, konkurovat. Na to se ale nechceme vymlouvat a bereme to tak, že Valencia byla lepší a po právu vyhrála. Po zápase se ještě kopali penalty jako soutěž. Fanoušci Realu hráli o míč, fans Vale o neoriginální dres. Naši soutěž vyhrál Hed alias Ruuuud a míč věnoval real-madrid.cz.

Cesta do hospůdky a první pivo

Po nešťastném zápase následovaly příjemnější věci. Už jsme se všichni těšili do hospůdky, až schladíme naši žízeň, která byla opravdu enormní. I na cestě jsme se ovšem nevyhnuli zmatkům. Netopýři, kteří ještě oslavovali vítězství ze zápasu, vystoupili na jiné stanici, než měli. Naštěstí i z té se dá na místo ubytovny a zároveň restaurace dostat a Los Che se rozhodli, že to risknou. Jelikož jim to mělo trvat déle než nám, rozhodli jsme se, že si dáme první pomoc, v podobě prvního pivečka. Nutno dodat, že tedy pomohlo a zrovna, když jsme měli ve sklenicích prázdno, přišli Valencijští. Poté jsme se ubytovali, dali si zaslouženou sprchu a utíkali na další "plzničky".

Průběh v hospodě a problémy s hráčem Barcelony

strom

Těch jsme se také dočkali a nutno dodat, že na jídelním lístku přibývala čárka za čárkou. Čišník se nás již ani neptal a když viděl, že má někdo na dně, nosil další. Nám to vyhovovalo a byli jsme spokojení. Když už jsme v sobě pár piveček měli, vydali jsme se na důležitou akci s názvem "zapalme Barcu".

Bohužel jsme zjistili, že katalánci pokazí asi opravdu úplně vše. Přesto při tomto obřadu padlo tolik povedených hlášek, že je škoda je utajit. Za všechny stačí uvést, "Etoˇo by se pro tu Barcu rozthal", "toho Etoˇoa tam nedávej, zase to uhasí" nebo například "to jsme tu slivovici šetřili pro nás nebo pi*o pro Barcu". Padalo jich mnohem víc, kdo na akci byl, jen těžko zapomene. Na závěr si připomeňme tuto: "Katalánci poserou fakt úplně všechno".

Po tomto vystoupení jsme se přesunuli zpět do hodpůdky, kde jsme kecali o zajímavých tématech, hráčích a taky jsme se trošku hecovali s kluky z Vale. Darovali jsme jim například krásné bílé triko v hodnotě 29 kč s nápisem Albiol 18  a na přední strašně slušné poděkování za tohoto hráče. Bohužel se nám tričko vrátilo zničené a s nějakým divným nápisem. Děkujeme za Matu nebo co.

strom

Zdatně jsme popíjeli a vyřvávali několik našich pokřiků. Samozřejmě nechyběl Hala Madrid, ale také jsme ukázali úctu k naším hráčům a realizačnímu týmu. Raúl, Iker, Albiol a samozřejmě Florentino. Ti i další si zažili svoji chvilku slávy. Poté, už řádně nalití, jsme pomohli i netopýrům například s pokřikem Juan Mata nebo David Villa. Povedlo se nám také polít jídelní lístek a dostali jsme naprosto unikátní nový.

strom

To už se ale tato skvělá noc chýlila ke konci. Po odchodu fanoušků Valencie jsme ještě chvilku poseděli a pak zamířili na ubytovnu. Zde jsme chtěli pokračovat v oslavných pokřicích, bohužel, kůli spícím dělníkům jsme museli přestat. Koupili jsme si ještě plechovkové Plzně, škoda, že podvinho ji půlku vylil. To by zase tolik nevadilo, kdyby nepolil jediné brankářské rukavice našeho týmu a nenechal je v tomto nálevu celou noc. Ráno vypadaly opravdu pěkně.

Den druhý, snídaně, zápas a konec srazu

Ještě nyní jsme vděčni, že jsme museli turnaj posunout. Ranní kocovinka nebyla vůbec příjemná, ale pomohla nám perfektní snídaně. Kolem poledne se konečně probudili i netopýři a my mohli vyrazit směr hřiště. Tímto bych chtěl jednoznačně vyzdvihnout jak ubytovnu, tak i hospodu, kde jsme strávili večer a noc. Opravdu velice příjemná obsluha, dobré pivo a kvalitní ubytování. Nyní víme, že zde můžeme najít kdykoliv útočiště.

Dojeli jsme tedy na hřiště a začali se převlékat do dresů svých oblíbených klubů. Dále už nebránilo nic tomu, abychom začali. Ještě před začátkem zápasu se ukázal fantastický scouting Realu Madrid a také plná peněženka Florentina Peréze, když jsme si mohli dovolit do branky novou akvizici z Arsenalu. Nutno říci, že se velice vyplatila.

strom

Zápas jsme začali velice dobře a ihned se dostali do slibného vedení. To bylo dokonce jeden čas i o pět gólů. Bohužel, ve čtvrté třetině začala velká stíhací jízda Valencie, která nakonec skóre otočila a vyhrála o jeden gól 12:11. Zde vůbec nebereme žádné výmluvy, tento zápas jsme neměli prohrát. Takticky jsme nezvládli závěr a to nás musí mrzet. Po tomto zápase skončil na lavičce trenér Juande Ramos a nahradil ho zkušený Manuel Pellegrini. Nestačí než doufat, že na Fans cupu nám to pomůže. Na hřišti se ještě odehrála soutěž o malý míček, kde byli podepsaní všichni madridistas. Hrálo se na to, kdo trefí břevno. Ve finále se ocitli thjuks a karlos a vyšel z něj vítězně El Admin, thjuks.

strom


Po tomto zápase byl již sraz u svého konce. Musím říct, že bohužel. Nejradši bych pokračoval celý týden, bylo to opravdu fantastické a moc jsme si to užili. Na závěr tedy děkuji všem, kteří se srazu zúčastnili a naopak kárám ty, kteří se ho nezúčastnili, aby tak příště učinili. Poděkování patří také fanouškům Valencie, proti kterým jsme odehráli dva pěkné zápasy a skvěle jsme s nimi pokecali. Zvláštní díky patří také pečimu, který přinesl foťák a plnil funkci fotografa.

Zde je seznam všech členů, kterým ještě jednou moc děkuji.

 Tomáš Podvín alias podvinho
 Václav Těžký alias vasek.raul
 Karel Podhorný alias cechinopetr
 Michal Těžký alias Mike27
 Martin Lakoštík alias Hed
 David Konstantinov alias Kostiik
 Tomáš Pečena alias peči
 Martin Gonda alias thjuks
 Miroslav Spisar alias El Gato v.B. 
 Luděk Pícha alias Fearsack


 
 
  

  1. sraz madridistats očima věrného fanouška - karlose alias cechinopetra

První sraz Realu Madrid v České republice a na Slovensku jsme všichni očekávali již v březnu a během posledního víkendu proběhl v české metropoli, Praze. Osobně jsem se velice těšil, ale také jsem byl ve velké nejistotě, zda na sraz nepřijedou s prominutím 'retardi' (čímž nechci samozřejmě nikoho urazit a zvláště ty, kteří trpí od narození nějakou nemocí či poruchou, tak mě snad pochopíte), ale právě opak byl pravdou. Sešla se perfektní parta a lidi, se kterýma byla radost pokecat, posedět a v neposlední řadě si zahrát fotbálek.

Pro mě osobně začal sraz neoficiálně již ve čtvrtek. Již poněkolikáté přijel do moravské metropole (Konice :D) Peči, se kterým jsme (spolu s Hedem) během dne 'trénovali' na sraz a to nejen ve fotbale, ale společně jsme při menší diskuzi vypili pivečko. Večer nechyběla FIFA Real vs. Real s novými posilami, ale vše směřovalo k dlouhé a strastiplné cestě do Prahy.

Ráno jsme dojeli autem do Chornic, odtud vlakem do České Třebové, kde se poprvé ukázal fakt, že jsme prostě jen 'vesničtí burani' :). Po menších zmatcích jsme nasedli na vlak do Prahy, kde nás měl netrpělivě čekat Podvinho. Chlapec si počkal, protože jsme bohužel přijeli s hodinovým zpožděním. Po menším bloudění na 'Hlaváku' jsme se ocitli před hlavní budovou. Jako první jsem na srazu 'oblékl' vlajku, díky které nás také Podvinho našel. Po krátkém představení cesta na ubytovnu, vybalení a procházka po Praze. První kroky českých Madridistas na prvním oficiálním srazu vedly do obchodů na Václavském náměstí. Trošku závistivě jsme prohlíželi obchod Nike, kde bylo daleko více klubových věcí, když si to srovnáme s věcmi v obchodu Adidasu. Ještě na 'Václaváku' se nám stala jedna zajímavá věc. Při procházení mezi davem lidí jsme narazili na lidi, kteří rozdávali vizitky jednoho z podniků, který nesl jméno Shamrock a šlo o irskou hospodu v Praze. To jméno mi hned připomnělo našeho prvního letošního soupeře, přičemž Hed hned přidal, že jde asi o vstupenku na tento přípravný zápas. Lupen to opravdu nebyl, škoda :). Celý natěšení na večeři jsme zalezli do jedné z putyk na stanici metra Florenc, bohužel jsme hned putovali dál, protože se zde nevařilo. Naštěstí o pár kroků dál jsme již měli štěstí a u pivečka a chutné večeře jsme stačili rozebrat blížící se oficiální začátek srazu, fanklub a třeba i naše další oblíbené kluby. Pokračování pátečního večera na ubytovně snad ani nepotřebuje komentář, jen zasvěcení ví, co to jsou Pečiho koláčky :).

Brzy tu bylo ráno a my mrtví po první srazové 'kalbě' museli brzy (bylo to po poledni) na domluvený sraz na stanici metra. Naše trojka pátečních 'VIP' :D (již bez Podvinha) se vydala rovnou na Florenc, kde nás po menším váhání oslovil Ronaldo (brazilský), jestli jdeme taky na sraz Real. S odpovědí ano se neuvěřitelně zklidnil a rozzářili se mu oči. Hned o pár sekund později se ukázalo, že jde o 'našeho' El Gata con Batose. Po menším pokecu dorazila druhá skupina Madridistas, hle, bylo jich jen 7! 'Netopejři' se museli potichu smát, protože nás svým počtem zahanbili. Ale to nás neštvalo, protože jsme si chtěli sraz užít i v tomto menší počtu, který byl možná lepší, než-li avizovaných 21 účastníků. Odjezd na fotbal, který se těžko komentuje. Dostali jsme na frak, Vale měla převahu. Navíc jsme hráli v oslabení, poněvadž se zranil Peči, Thjuks nemohl střídat a já jsem byl rád, že mi kotník vůbec dovoloval stát na nohou. Navíc vidina večera nás již vyváděla z koncentrace, vše se schylovalo k první oficiální 'pivní diskuzi' českých Madridistas v historii. Vše zdrželi fans Vale, kteří zabloudili a proto jsme si všichni REAListi dali jedno pivko ještě před ubytováním. První polovina diskuze v protějším rohu než Valencie se ještě nesla v poklidném duchu. Vše se změnilo po tom slavném obřadu, kdy se znovu ukázalo, že věci související Farsou nechtějí ani hořet (museli jsme si pomoci slivovicí, které bylo ale celkem škoda). Roztrhaný plakát a rozpuštěný dres našich rivalů ještě přejel 'vyhukaný' řidič automobilu, který sklidil obrovský aplaus a šlo se pít. My se museli přesunout k jinému stolu, abychom si mohli zapnout připravená DVD. Bohužel nám příliš starý přístroj nedovolil zapnout sestřih z vítězství 30. jubilejního titulu, tudíž zůstalo jen u El Clásica ze stejného roku, ze kterého jsme viděli branku El Capitana a poté druhého poločasu letošního zápasu na San Mamés. Poté se již ani moc nesledovala televize, spíš se popíjelo, diskutovalo a skandovalo. Více o pokřicích napíše sám organizátor, protože já mám některé trošičku v mlze. Netopýři odletěli po společné fotce a my ještě nějakou tu dobu vydrželi. Následně jsme se na ubytovně různě odtrhávali a šlo se zaslouženě do postelí.

Těžké nedělní ráno by asi každý z nás nejraději vynechal. Kocovina, 'sušáky' a ztráta hlasu potkali skoro všechny. Jediné štěstí bylo, že se připravený turnaj přeložil až na jednu hodinu. Úžasná snídaně nám dodala energii a Los Merengues dokázali 3/4 zápasu přehrát Valencii. Bohužel poté již mnozí z nás nebyli zrovna fit a čerství, netopýři dokázali zápas obrátit. To již byl pro mnohé konec srazu s Los Che jsme se rozloučili hned po turnaji. Po něm nás také opustili Mike (Mike27) s vaškem (vasek.raul), později jsme se rozešli úplně a bylo oficiálně po prvním srazu Madridistas v České republice. Naše 'trojka' (Já, Hed, Peči) odjížděla až v pondělí, tudíž jsme měli před sebou ještě více než polovinu neděle, kterou jsme prolenošili na ubytovně. 'Naštěstí' jsme měli o zábavu postaráno, poněvadž na ubytovně zpívali a tancovali cikáni, kteří se následně servali a rozbili jeden z pokojů.

Kdybych měl tuto akci zhodnotit a popsat pár slovy, tak byla naprosto skvělá a všichni, kdo se jí účastnili, musejí být přinejmenším spokojení stejně, jako jsem spokojený já. Některé vzpomínky a hlášky si budu pamatovat navždy. Šlo opravdu o parádní akci a organizátor (Podvinho) si zaslouží obrovskou pochvalu. Tu by měli dostat i všichni účastníci (také fanoušci Los Che, protože byli také skvělí a navíc dorazili v daleko větším počtu, což zaslouží obdiv), protože, jak jsem již zmiňoval, sešla se skvělá parta lidí, kteří se stanou páteří a základnou našeho fan klubu, díky všem!. Nevím, jak bych pokračoval, na závěr snad jen HALA PODVINHO, HALA EL GATO, HALA HED, HALA KOSTIIK, HALA MIKE27, HALA PEČI, HALA THJUKS, HALA VASEK.RAUL, HALA FEARSACK a samozřejmě ¡HALA MADRIIIIIID!

AKTUALIZACE

Zde si můžete stáhnout všech 80 fotek: http://uloz.to/2114024/sraz-realu.rar

Související fotogalerie


Hedova bota El Gato Brankář Thjuks vyhrál Hed
Hospoda Hospoda Hospoda Hospoda Hospoda
Karlos Karlos Kostiik Podvinho Fanoušci Realu
Společná fotka Fotka týmu Tým Realu Fanoušci Valencie Zápas
Zápas Zápas Zápas Zápas Zápas
Zápas Zápas Zápas

Pro pohyb v galerii můžete použít kurzorové šipky doprava (vpřed) a doleva (zpět).

blank
 
blank
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (85 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!