Před zápasem: Rozhovor dvou fanoušků

Čas 08. 05. 2009, 17:14 | Autor podvinho
Real-madrid.cz
Real-madrid.cz

Před dalším ligovým zápasem, který Real odehraje na půdě čtvrté Valencie, fanoušci obou klubů nezaháleli a vzniknul tento rozhovor. Není to klasický rozhovor, ale spíše diskuze podvinha a woyty (admina webu o Valencii). Těším se na vaše názory.

1. Oba dva týmy své poslední zápasy prohrály a to velkým rozdílem. Co tomu říkáte?

Woyta: V obou případech se jednalo o těžké soupeře z Barcelony. Oba bojovali o hodně. Jeden o titul, druhý o záchranu. Nicméně jeden debakl nekazí celou sezónu. Real už má sice mizivé šance na titul, ale u nás je stále o co hrát a je třeba na prohru 3:0 na půdě Espanyolu rychle zapomenout a soustředit se na Real.
Podvinho: Určitě souhlasím, oba týmy měly těžké soupěře. Nic to ale nemění na tom, že by se toto stávat nemělo. U Valencie to není tak hrozné, je o co hrát a drží si svoji pozici, u Realu se rozhodlo o titulu, nutno uznat, že Barcelona byla lepší.  

Woyta: Otázka ale zní. Jací soupeři proti sobě budou stát. Ti dva vyrovnaní z letošního superpoháru, nebo ten Real Madrid co byl proti Barceloně a ta Valencia, jakou jsme mohli vidět proti Barceloně? Nebo třeba naopak. Ta Valencie, co dostala 3:0 od Espanyolu a ten Real co třeba stál proti Betisu (6:1)?
Podvinho: To je zajímavá otázka. Ale myslím si, že budou proti sobě stát soupeři, kteří své neúspěchy hodí za hlavu. Ono na druhou stranu, před posledním zápasem měli oba týmy skvělé série výher. Myslím si, že ani jeden z týmů nebude myslet na své nezdary. Naopak, Real může hrát celkem v pohodě a ukázat, že prohra s Barcelonou byla náhoda, špatný den.2. Bude mít Real sníženou motivaci kůli poslední prohře?

Podvinho: Myslím, že ano. Nebudeme si nic nalhávat, každý hráč tuší, kdo vyhraje ligu. To ale neznamená, že zápas odchodí. I hráči se budou chtít ukázat, hrají si o angažmá.
Woyta: Naopak. Nebude. Motivace se zvedne. Je sice po titulu, ale po takové prohře na domácí půdě se bude tým snažit udobřit si své fanoušky a zahrát na 110%. O to horší je, že Real musela zrovna teď "schytat" Valencie a na Mestalle bude v sobotu k vidění velmi vyhecovaný zápas.
Real už nebojuje o titul, bojuje o čest.3. Naopak Valencia potřebuje vyhrát. Myslíte si, že dokáže udržet čtvrté místo?

Woyta: Je to strašně těžké. Boj o Ligu mistrů přichází v tu nejméně vhodnou chvíli. V posledních kolech mít proti sobě Barcelonu, Real, Villareal, Sevillu, Atlético - to by nechtěl nikdo. Náskok je tenký - jeden bod. My jsme však tím týmem, který je zvýhodněn právě tím bodem navíc. Nesmíme však zaváhat a stejně jako zápas s Barcelonou rozhodl o tom, jak Real dopadne, může i zápas s Realem rozhodnout o naší sezóně. Je třeba doma s Merengues získat body, jelikož poté budeme hrát dvakrát venku - proti Villarrealu a proti Atléticu, tedy dvěma přímým konkurentům v boji o nejlepší čtveřici. Nicméně si to, že se dokážeme udržet v top4 nemyslím, já v to věřím.
Podvinho: Já osobně bych Valencii přál čtvrté místo určitě více, než například Atleticu. Ale bojím se, že se jim to nepovede. Nevěřím, že by Valencia doma proti Realu zvítězila a na hřišti Villarealu a Atletica to bude mít moc těžké.

4. Jednoduchá otázka. Kdo v sobotu vyhraje?

Woyta: Bude to těžké. Oba týmy mají motivaci a může rozhodnout sebemenší chyba. Já věřím ve výhru Valencie, která ze sebe musí vydat to nejlepší, aby si příští rok zahrála v Lize mistrů.
Podvinho: Těžké to určitě bude. Přesto si myslím, že Valencia nebude na Real stačit. Tipuji 2:1 pro Real.

5. Hodně se spekuluje o budoucnosti obou klubů. Valencia má finanční problémy, Real bude mít nového preidenta. Tušíte, jak to dopadne?


Podvinho: Co se týče Valencie, je to škoda. Takový klub by se neměl dostat do těžkých finančních problémů a když vidím, jak šejkové kupují průměrné anglické kluby a chtějí z nich udělat top mužstva, je mi z toho špatně. Valencia by si tuto podporu zasloužila a uvidíme, jak to dopadne. Co se týče Realu, jsem pro příchod Pereze, ale chtěl bych trochu jiné metody. Ne každý rok hvězdu, ale každý rok lepší kádr. To je rozdíl. Musí se udělat velký řez v obranně, jinak bych tým ale nechal pohromadě a rozhodně nekupoval primadony typu Ronaldo a spol.
Woyta: Podle mě je změna prezidenta spíše kosmetickou úpravou. Věřím, že ať už bude zvolen kdokoliv, bude to dobrý prezident. Přeci jen, když někoho zvolím, musím vědět co dělám a koho tedy volím. Věřme, že to bude dobrá volba. Co se týče Valencie, zprávy o dluhu bývají velmi znepokojující. Jistě, určité (a ne zrovna malé) dluhy tam jsou. Nicméně média to zbytečně nafukují a ze všeho dělají hotovou věc. Klub usilovně pracuje na plánu pro ekonomickou stabilitu, který již začal realizovat. Podle mě to je nafouknutá mediální bublina, kterou nedokáže propíchnout už ani prezident klubu Vicente Soriano i kdyby řekl, že vše je v pořádku. Nezbývá, než si počkat na výsledek sezóny a na opatření, která v létě mohou nastat. Do té doby se o to nechci moc zajímat a v mé mysli to zůstává až někde vzadu.
Podvinho: No, Vaši hráči by se tím určitě znepokojovat neměli, pokud postoupí do Ligy Mistrů, bude to lepší. Jenže si myslím, že menší výprodej Vás stejně němine.

Woyta: Podle mě se zbavíme jen přebytečných hráčů. Je třeba snížit platy, které jsou ve Valencii často hodně přemrštěné.
Podvinho: Zbavit se přebytečnách hráčů je hezká věc, ale kdo bude na lavici? Bez pořádných náhradníků díru do světa neuděláte.

Woyta: Podle mě je kádr Valencie dost široký. Nechci říkat, že do toho nevidíš, ale jako možné odchody nepotřebných hráčů bych viděl například odchod Angula, Hugo Viany (tady mě to moc mrzí), dále jednoho z dvojice Del Horno/Moretti (nejspíše první jmenovaný) a dále můžeme prodat naše hráče, kteří hostují mimo, tedy Banegu, Žigiče a Aarona.


6. Jaký post je v týmu Realu a Valencii nejslabší a nejsilnější?

Woyta: V případě Realu se jedná podle mého názoru o obranu. Ve vašem případě se na tom však dá v létě zapracovat a to i za pomoci peněz, tedy nákupů, nemyslíš? Jinak tomu není ani ve Valencii, kde se obrana začíná teprve teď trochu dávat dohromady. Každopádně do léta si musí oba kluby vystačit s tím, co mají.
Podvinho: No to každopádně. Obrana obou týmů není dobrá a kompaktní. Pokud mám být konkrétní, u Realu to je stoper, jedno který, u Valencie levý bek. Naopak nejsilnější se mi zdá nyní u Valencie hrot Villa (jaké překvapení) u Realu se mi líbí kraje zálohy, Robben, Marcelo a samozřejmě Higuaín.

Woyta: Podle mě se docela mýlíš. Na levém kraji obrany to není nic extra, ale u nás je to špatná sehranost stoperů. Máš tři kvalitní stopery na 2 místa. Chceš jim všem dát ale šanci hrát a tak je začneš protáčet, pak se ti zraní jeden, následně zas druhý a poté není stoperská dvojice sehraná. Nyní se to trochu ustálilo a už se to trochu zlepšuje.

Podvinho: No jde o to, že u Vás kvalita celkem je, u nás není. Když je teď Pepe vykartovaný, je to trochu problém. Vám teď pomohlo, že se Marchena posunul pryč a na stoperu teď hraje Albiol, který se mi moc líbí a s ním Maduro, což je trochu překvapení. Ale stále je tam i Alexis, budoucnost dobrá, stopeři nejsou špatní.

Woyta: Podle mě je to trochu kontroverzní tvrzení a to hlavně pro fanoušky Valencie. Některým z nich se nelíbí to, že Marchena hraje na postu defenzivního záložníka. Co se dá ale dělat, když má Fernandes zlomenou nohu...

Podvinho: Jde o to, že Marchena už není na stoperu. Netvrdím, že hraje dobře na def záloze, ale na stoperu mi přišel špatný.

Woyta: Ve španělské reprezentaci se Marchena prezentoval dobře, ale jak říkám... ta sehranost. Nyní mají hoši celé léto na to, aby na tom zapracovali


7. Na jedné straně David Villa, na druhé Gonzalo Higuaín. Budou zítra klíčovími muži?

Podvinho: Ano budou. Bez Davida Villy si ani Valencii nedokážu představit, Gonzalo má zase skvělou formu. Pokud bych se měl rozhodnout jestli budou hrát oba nebo ani jeden, rozhodnu se pro možnost B. Valencia je na Villovi závislá, Real na Higuaínovi ne, ale je to hráč, který dělá rozdíli a on může zítra rozhodnout.
Woyta: Předpoklady pro to určitě mají. Jasně, máš pravdu. Jsme na Villovi závislí, co se týče ofenzivy. Nicméně on je v posledních zápasech trochu v útlumu a zítra bude podle mě klíčový celý tým Valencie. Je fakt, že bez něj nemáme pořádného útočníka (teď jsem trochu urazil příznivce Fernanda Morientese). U Realu se také jedná o velmi kvalitního hráče. Nicméně v Realu najdeme takovýchto jmen víc a jak už jsi řekl, i mně se líbí to, jak hraje Robben a Higuain je jen jedním z hned několika hráčů, kteří mohou zítra rozhodnout.8. Právě o Davidovi Villovi se spekuluje, že by mohl v létě zamířit do Realu nebo do Barcelony...


Woyta: Blbost! Média si mohou spekulovat jak chtějí. Villa nehodlá nikam odejít a toto říkal už mnohokrát. Lituji těch, kteří ztrácí čas vymýšlením těchto spekulací. Jasně, je to hráč světových kvalit, ale jediný případ, který by jej donutil odejít je, že by byl klub v tak zoufalé situaci, že by na prodeji Villy závisela existence klubu. Vedení však dělá vše pro to, aby Villa zůstal, jinak by s ním minulé léto nepodepisovalo nový, pětiletý kontrakt. Jediný, kdo získá Villu, bude ten, kdo jej vykoupí z klauzule a tedy zaplatí za něj 130 milionů eur. takový kupce se podle mě nenajde. Až přímo klub potvrdí, že se bude Villa prodávat, pak tomu uvěřím.

Podvinho: Jasně, je blbost že by odešel do Barcelony. Ale stejně v tom jeho netopýřím srdíčku je malinko Realu. Kdo by nechtěl hrát za Real... Real udělal chybu, že ho nekoupil před Euro 2008, kdy byl k mání za 40 mil. Euro. Ale můžu říct jenom, těšim se v létě na tebe, Davide.
Woyta: Hahaha, to jsi mě opravdu pobavil. A před eurem psala možná tak média, že byl k mání za 40. Podle mě by svoji ikonu tak lacino neprodali. Můžu také říct: Kdo by nechtěl hrát za Liverpool, Manchester, AC Milán, atd...

Podvinho: No, pro pobavení to trochu bylo. Ale realisticky, myslim, že pokud Villa někam odejde, nebude to do španělského klubu.
Woyta: Na tvém místě je spíše objektivnější litovat, že jste nám prodali Juana Matu. Za to opravdu děkuji a myslím si, že mnoho Merengues si teď z toho ťuká na čelo.

Podvinho: Matu? Kdo je Juan Mata? :D
Woyta: Koukni se na nováčky ve španělské reprezentaci za tento rok a uvidíš, jaký talent se pod tímto jménem skrývá. Je to takový měnší David Silva.

Podvinho: Jo, tenhle. Ten jak kope levou nohou vid? Ten hubenej takovej...tak si ho nechte za toho Villu.
Woyta: Jen aby vám zejtra ten Mata nedal gól.
Podvinho: No, uvidíme. Raději ukončíme tuhle kapitolku.
Woyta: Souhlasím, už začíná přituhovat.

9. Co Vás na Valencii či Realu překvapilo během této sezóny?

Woyta: No teď jde o to, zda v dobrém, či špatném smyslu. Každopádně v dobrém mne překvapila trojice Žigič, Pablo, Hugo Viana. Všichni tři hráli fantasticky v poháru UEFA, ale Žigič jinak nedostal šanci a šel v zimě hostovat do Racingu Santander, kde má na kontě již přes deset branek. Hugo Viana hrál velmi aktraktivně a nebojácně a moc mne mrzí, že jej kouč Unai Emery nevyužívá. V poháru UEFA se ukázal i Pablo, ten se dostával do výborných šancí, ale téměř vždy se mu nepovedlo pořádně zakončit. Nyní dostal šanci místo zraněného Joaquína, kterého poté vystřídal v záladní sestavě i během zápasu. Ukázal, že byl dobrou koupí a nyní by se měl Joaquín bát o své místo v základu. Pablo totiž svým příchodem dokáže velmi dobře rozpumpovat hru směrem dopředu.
Podvinho: Jak v dobrém, tak ve zlém. U Realu mě překvapil Robben, který hraje podle mě skvěle, akorát má smůlu na zranění. Co je ale pro mě obrovským zklamáním, to je trenér Schuster, od kterého jsem si sliboval opravdu hodně a doufal, že to je konečně ten trenér, který zde vydrží. Bohužel, u Realu to mají trenéři moc těžké a po pár zápasech se také můžou loučit - další velká chyba, i když Juande zatím ukazuje, že je také skvělý couch.
Woyta: No, co se týče Realu... Hodně mě překvapilo to, kolik je během této sezóny potřeba nasbírat bodů k zisku titulu. To svědčí o kvalitě Barcelony i Realu, který ji doposud dokázal stíhat.
Podvinho: Těžko říct, přece jen Valencii zase tak důkladně nesleduji, přesto mě příjemně překvapili výkony brankáře Césara a také trenér Emery, kterého jsem si velice oblíbil.
Woyta: Ano, César mne taky mile překvapil a budu rád, když ještě o rok prodlouží.


10. Myslíte si, že už má Barcelona titul jistý?

Podvinho: Upřímně? Ano. Dokázala to několikrát a když jsem si dělal největší naděje, dostali jsme od ní velkou čočku. Teď už je to jistý mistr ligy a nám nezbývá než uznat, že zasloužený, bohužel.

Woyta: Nikdy není nic jistého. Třeba si Real najme bandu teroristů, aby se zbavili celého týmu Barcelony včetně B-týmu . Ale teď vážně. Barcelona by musela být opravdu hloupá, aby nevyhrála titul, o kterém je prakticky rozhodnuto.

Podvinho: No já bych hrozně rád věřil. Jenže jde o to, že momentálně vidím, že na Barcelonu nemáme. Proto to chce důstojně dohrát sezónu a důkladně se připravit na další.
Woyta: Asi tak... Ostatně Netopýry bych z boje o příští titul neodepisoval
Podvinho: A to je správný. Takhle mluví fanoušek.


11. A na závěr dvě otázky, které nesouvisí s budoucím zápasem. Ve dnech 11-12 července se koná sraz fanoušků Valencie i Realu, budete proti sobě hrát dokonce i zápas. Myslíte, že tato akce vyjde a jak se na ni těšíte?


Woyta: Jasně že vyjde. Fans-cup taky vyšel a myslím, že nejsem sám, kdo se na ni velmi těší. Určitě máme Realu co oplácet pokud se nadcházející zápas nedejbože nezdaří, budeme mít dvojnásob co oplácet

Podvinho: Taky doufám, že vyjde. Fans-cup byl strašně narychlo a jsem hrozně rád, že se povedl. Ale ke srazu. Určitě nejsi sám, všichni přihlášení se už moc těší, jen by mohlo být ještě více lidí.


12. Na úplný závěr trošku pikantnost o vás dvou. Jak jste se vůbec seznámili, jak spolupracujete, jací jste kamarádi?


Woyta: No pikantností bych to nenazýval. Od Realu znám hodně lidí - thjukse, Pečiho i právě Podvinha. Se všemi si pravidelně píšu. S Podvinhem se už znám přes dva roky a měl jsem tu čest jej osobně poznat na konci minulého roku na Fans cupu. Známe se od dob, kdy jsme se oba pokoušeli pracovat pro brzy zaniklý web. Oba se často hecujeme a myslím, že teď před vzájemným zápasem to bude dvojnásobné. Každopádně rád si vždy pokecám s někým, kdo zná Primera División. Spolupráce na portálové úrovni je drobná. Já se starám o svůj (www.valenciacf.cz) a Podvinho zas o ten jejich (www.real-madrid.cz). Spolupráce bývá spíše právě kolem zmíněného turnaje a rychle se blížícího letního srazu.

Podvinho: No, mě nezbývá než souhlasit. Myslím si, že jsme velmi dobří kamarádi a dokázali jsme super pokecat i na fans cupu. Moc se těším na sraz, kde se zase uvidíme. A prosim tě, já už zapomněl, jakej web jsme spolu dělali?

Woyta: Fotbalinfo, to už je hodně dlouho.
Podvinho: No jasně, já byl ale tvůj nadřízenej:D. Tam jsme se vlastně poznali že?
Woyta: Jo jo...

 


Podvinho: Dobře, tak se měj a díky za super rozhovor.

Woyta: Také se měj a ať v sobotu vyhraje ten lepší.


Ještě jednou tedy děkuji kolegovi z valenciafc.cz. Myslím si, že je to zajímavé zpestření a není určitě od věci podívat se i na pohled někoho z druhé strany. Těším se tedy na vaše komentáře.

Na závěr bych chtěl poděkovat chelsea-fc.cz a fcarsenalcz.com, protože jejich nápad mě přivedl na tento rozhovor.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!