Toni Kroos oslavil v sobotu 7 let v Realu Madrid. Co stálo za jeho přestupem?

Čas 17. 07. 2021, 20:00 | Autor Adam
Toni Kroos pózuje s dresem
Toni Kroos pózuje s dresem

Pouhých 25 milionů eur, tak málo stačilo vyskládat na stůl, aby si vedení Realu Madrid pláclo s vedením Bayernu Mnichov. Právě díky této částce se transferu Toniho Kroose z Německa do Španělska přezdívá „krádež století.“ Jaké jsou ale faktory tohoto přestupu?

Pravděpodobně hlavním důvodem bylo, že se Toni cítil nedoceněný ze strany vedení bavorského celku. Vedení mu sice nabídlo novou smlouvu, ta byla ale daleko za očekáváními Kroose. Byl ji však přesto připraven podepsat.

Když se ale dozvěděl, jaký kontrakt byl nabídnut jeho spoluhráči Mariu Götzemu, zažádal si o rovnost v platech. To mu vedení klubu zatrhlo. Údajně v něm nevidělo nepostradatelného hráče týmu.

Velké úsilí vynaložil trenér Pep Guardiola, který si byl vědom Kroosových kvalit, aby generálního ředitele Rummeniggeho přesvědčil o udržení německého středopolaře. K tomu však nedošlo. Rummenigge si trval na svém a rozhodl se, že nechce o mistra světa přijít zadarmo po sezoně, tudíž se ho rozhodl prodat.

Nabídnut byl dvakrát Barceloně, Luis Enrique však v obou případech odmítl a vybral si Ivana Rakitiće. Carlo Ancelotti ovšem nezaváhal, vyžádal si Toniho Kroose jako hlavní přestupový cíl a tak se zrodil jeden z nejlepších přestupů v historii klubu.

Komentáře fanoušků

Zatím nikdo se nezapojil do diskuze. Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!