OFICIÁLNĚ: UEFA zastavila disciplinární řízení proti zakladatelům Super ligy. Pérez - Čeferin 1:0

Čas 10. 06. 2021, 06:54 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

UEFA uvedla, že zastavuje disciplinární řízení proti Realu Madrid, Barceloně a Juventusu. Tyto kluby se tak nemusí bát vyřazení z Ligy mistrů či velkých pokut.

„Po zahájení disciplinárního řízení proti Barceloně, Juventusu a Realu Madrid kvůli možnému porušení právního rámce UEFA v souvislosti s takzvaným projektem Super League se odvolací orgán UEFA (druhostupňový disciplinární orgán) rozhodl přerušit řízení proti odvolání, “ uvedla federace.

Na začátku května federace oznámila, že dosáhla dohody s 9 z 12 klubů, které před měsícem oznámily vytvoření Super ligy. Dohodu s UEFA podepsali Arsenal, Milán, Chelsea, Atlético, Inter, Liverpool, City, United a Tottenham.

Poté bylo oznámeno zahájení řízení proti Barceloně, Juventusu a Realu, kteří trvají na dialogu a oficiálně zůstávají ve vznikající společnosti Super ligy.

Samotná UEFA zdůraznila, že důvodem tohoto rozhodnutí bylo formální oznámení švýcarského soudu, který federaci předal rozhodnutí madridského soudu, že alespoň dočasně, během vytváření soutěže, nikdo nemá právo trestat jejich zakladatele za to, že jsou jejich součástí.

UEFA však zdůrazňuje, že bude i nadále hájit své postavení v příslušných orgánech a udělá vše pro to, aby obnovila řízení proti těmto třem klubům.

Tariq Panja z New York Times zdůrazňuje, že toto rozhodnutí prakticky znamená, že tito tři rebelové se jistě objeví v příštím ročníku Ligy mistrů.

Novinář navíc tvrdí, že kdyby UEFA pokračovala v disciplinárním řízení poté, co obdržela rozhodnutí madridského soudu, prezident Aleksander Čeferin a další přední představitelé UEFA by za to mohli být dokonce zatčeni!

Pokud tedy chce UEFA kluby potrestat, musela by dosáhnout zrušení rozhodnutí madridského soudu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!