AS: Luka Modrić prodloužil smlouvu. Hráčem Realu Madrid bude do roku 2022

Čas 16. 04. 2021, 09:15 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Luka Modrić
Luka Modrić

Deník AS píše, že Luka Modrić zůstane v Realu Madrid minimálně na další sezonu. Obě strany se dohodly na prodloužení smlouvy, která bude platit do 30. června 2022 a chybí už jen oficiální sdělení od Královského velkoklubu.

Skvělý výkon Chorvata v aktuální sezoně nakonec přesvědčil Los Blancos. Ti už několik měsíců pracují na prodloužení smlouvy s fotbalistou. Věci nekomplikoval ani sám Lukita, který vždy opakoval, že chce ve španělském hlavním městě pokračovat a ukončit kariéru.

Dokázal to i tím, že souhlasil se snížením výdělků, které navrhl klub, aby se vyrovnal s hospodářskou krizí v době pandemie.

Modrić tak odehraje svou desátou sezonu v Realu Madrid. Pokud se záložník nerozhodne zůstat na delší dobu, opustí klub v 36 letech. Od roku 2012, tedy od přestupu z Tottenhamu, za který Los Blancos zaplatili 35 milionů eur, si Chorvat získal srdce všech madridismo.

Dosud odehrál 383 zápasů v dresu Realu Madrid, v nichž vstřelil 26 gólů a zaznamenal 61 asistencí. S Realem Madrid vyhrál čtyři tituly Ligy mistrů, dvakrát španělskou ligu, Královský pohár, čtyři klubové mistrovství světa, tři španělské Superpoháry a tři evropské Superpoháry. Individuálně mu byla udělena cena The Best a Zlatý míč roku 2018.

V aktuální sezoně, kdy se zdálo, že je čas ustoupit mladším, se Modrić opět stal klíčovým pro Zidaneho. Chorvat patří k nejčastěji hrajícím fotbalistům (3038 minut ve 40 zápasech) a společně s Kroosem a Casemirem v kritických chvílích táhl tým.

V klubu velmi oceňují fyzické možnosti Lukity, který v aktuální sezoně vynechal jen jeden zápas kvůli zranění. Modrić je základní součástí týmu, který bojuje o španělský šampionát a Ligu mistrů.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!