Vedení klubu je velmi spokojeno s hrou Édera Militãa. S hráčem se počítá i pro příští sezónu

Čas 13. 04. 2021, 10:00 | Autor Zbyněk H. | Zdrojgoal.com
Éder Militão
Éder Militão

Po zápasu s Liverpoolem představitelé Realu Madrid vzkázali zástupcům Brazilce, že s ním počítají v příští sezoně. Obránce si v posledním týdnu vedl velmi dobře, ale jeho budoucnost je stále v sázce.

Zranění Sergia Ramose a pozitivní test na koronavirus u Raphaëla Varaneho způsobilo, že Éder Militão naskočil do základní jedenáctky na dubnová utkání. Brazilec nebyl v této sezóně přesvědčivý, ale klub je velmi ohromen tím, jak si obránce vede v jednom z nejtěžších týdnů od začátku sezóny. Představitelé klubu už lidem z fotbalového prostředí vzkázali, že s ním počítají v příští sezoně.

Proti Liverpoolu Militão dokonale četl hru soupeře a byl skutečným lídrem v obranné formaci. Zajímavou informací může být i to, že těsně po zápase došlo k setkání mezi funkcionáři klubu a lidmi z hráčova okolí.

Rozhovor trval zhruba hodinu a hlavními tématy byla skvělá forma Brazilce a očekávání, zda fotbalista bude nadále základní volbou trenéra v El Clásicu a v odvetě s The Reds.

V minulosti se spekulovalo o tom, že různé týmy mají zájem přivést Militãa. Klub však ve zmíněném rozhovoru dal jasně najevo, že se na stopera v příští sezoně spoléhá.

Hráč má smlouvu do roku 2025 a ve Valdebebas panuje přesvědčení, že Eder může být pro Los Blancos obráncem na příští léta. Právě proto za něj klub v roce 2019 zaplatil 50 milionů eur a Brazilec se stal nejdražším obráncem v historii Realu Madrid.

Pokud se fotbalista sám rozhodne odejít, Los Blancos s takovým přestupem budou souhlasit jen za podmínky, že větší část přestupové částky, která na něj byla vynaložena, získají zpět.

V Madridu si všichni přejí setrvání hráče, on sám si však není zcela jistý svou budoucností. Obránce stále chce na Estadio Santiago Bernabéu uspět, ale je si vědom i toho, že základní volbou trenéra budou nadále Ramos s Varanem.

Zmíněná dvojice je pro Zidaneho nedotknutelná, a to dost výrazně komplikuje další vývoj bývalého hráče FC Porto. Nepomáhají ani zvěsti o přestupu Davida Alaby do klubu, který by měl být blízko přesunu do španělského hlavního města.

Éder věří, že pravidelnost a zápasový rytmus pomohou ukázat jeho skutečný potenciál, jehož vzorek jsme mohli sledovat během posledního týdne. V Madridu či ne, obránce chce hrát, jeho další cíle jsou Copa America, Olympijské hry a MS, které se bude konat v Kataru.

Trenér brazilské reprezentace silně důvěřuje hráči Los Blancos, ale malý počet minut strávených na hřišti v aktuální sezoně (739) může Militãa stát místo v kádru Canarinhos.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!