Zidane o přestupech: Doufám, že Ramos zůstane v Realu a Messi v Barceloně. Co Mbappé?

Čas 10. 04. 2021, 16:20 | Autor podvinho | Zdrojmanagingmadrid.com
Sergio Ramos, Florentino a Zidane
Sergio Ramos, Florentino a Zidane

Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos do El Clásika ze zdravotních důvodů určitě nezasáhne. Přesto mířilo několik otázek na předzápasové konferenci trenéra Zinedina Zidana právě na Španěla. Francouz nepřekvapil a vyjádřil své přání, aby Ramos zůstal. A okomentoval i další hráče.

Zinedina Zidana samozřejmě mrzí, že Sergia Ramose kvůli zranění nemohl na klíčový duel s Barcelonou nominovat. Zároveň ale francouzský kouč věří, že to neznamená, že by lídr Realu přišel o své poslední El Clásico. Tak by se stalo v případě, že Ramos neprodlouží smlouvu a v létě z klubu odejde.

„Sergio v sobotu nebude hrát a to je hrozná škoda. Doufám ale, že zůstane a odehraje ještě několik El Clásik. Vy víte, že to je mé přání,“ nenechal trenér Realu nikoho na pochybách.

O kus překvapivější byla Zidanova odpověď na otázku ohledně Lionela Messiho. Ten je totiž aktuálně ve stejné situace jako Ramos. Smlouvu s Barcelonou zatím neprodloužil a spekuluje se o tom, že katalánský klub po sezoně opustí. Zdálo by se, že právě to si kouč Realu bude přát. Opak je ale pravdou.

„Nechci, aby odešel. Měl by zůstat v Barceloně. Je tam spokojený a bylo by to dobré i pro La Ligu,“ tvrdil Zidane a vyjádřil se také k tomu, že Messi už šest zápasů v řadě proti Realu neskóroval. „Je to vynikající hráč a to se nezměnilo. Zkusíme ho opět zastavit, ale přesto, že nám nedal šestkrát gól, moc dobře víme, jak kvalitním hráčem je,“ pochválil soupeře.

Očekávaná byla také otázka na možný příchod Kyliana Mbappého z PSG, o kterém se živě mluví už několik měsíců. Zde ovšem Zidane zvolil tradiční opatrný přístup.

„Dobře se známe, vím, o jakého hráče jde. Není to ale hráč Realu Madrid, proto o něm nemohu mluvit. Mbappé je skvělým fotbalistou a uvidíme, jakou bude chtít budoucnost. V tuto chvíli to ale není něco, čím bych se zabýval. Tím je pouze sobotní El Clásico,“ zdůraznil Francouz.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!