PSG předpokládá více než 200 miliónů eur ztráty. Bude muset prodat Mbappého?

Čas 25. 01. 2021, 08:49 | Autor Zbyněk H. | Zdrojrealmadryt.pl, culturepsg.com
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé

Vedení Paris Saint-Germain předpokládá pro tuto sezónu finanční ztrátu přes 200 milionů eur. Média tvrdí, že klub bude muset prodat hráče, aby zalepil tuto díru.

Pařížané uzavřeli sezónu 2019/20, ve které se nedohrála Ligue 1, se ztrátou v rozpočtu 125 milionů eur, a nyní měli předložit rozpočtový plán příslušnému oddělení své ligy, které předpokládá, že v roce 2020/21 bude klubu chybět až 204 milionů euro k vyrovnání výnosů s náklady, které oscilují kolem 600 milionů eur.

PSG ztrácí na samotné hře bez fanoušků a zcela uzavřeném stadionu zhruba 120 – 130 milionů eur. Krize s televizními právy na Ligue 1 způsobená katalánskou společností Mediapro je také velkým problémem.

Les Parisiens se budou snažit snižovat náklady až do června a nejjednodušší cestou snižování platů je prodej hráčů. Francouzská média naznačují, že zpráva přichází uprostřed jednání s Neymarem a Kylianem Mbappém o obnovení jejich smluv, která v obou případech vyprší za méně než 1,5 roku. Zejména Francouz požaduje, aby klub poskytoval sportovní záruky pro nadcházející roky, pokud má v týmu zůstat.

Analyzuje se, že ztráta více než 300 milionů ve dvou pandemických sezónách silně ovlivní letní možnosti PSG a před posílením týmu se Francouzi bezpochyby budou muset zbavit několika hráčů, možná včetně jedné z jejich hvězd.

Sportovní ředitel Leonardo v nedávném rozhovoru pro France Football uvedl, že snad jen Paris Saint-Germain si může dovolit mít ve stejném týmu Neymara a Mbappého současně, ale jak vidíte, ovlivňuje to finance klubu z velké části financované Katarem.

Již se spekuluje, že prioritou vlastníků je udržet Brazilce a získat Lea Messiho, aby s ním mohl hrát. Právě uvedené finanční ztráty můžou znamenat potřebu prodat Mbappé.

Pokud navíc útočník do léta nepřijme konečné rozhodnutí, o čemž nedávno hovořil on sám, může být pařížský klub dokonce nucen jej jednoduše prodat a zaplnit mezeru v rozpočtu těmito prostředky. L'Équipe říká, že tento scénář klub zohledňuje.

Podle nedávných zpráv ze Španělska Los Blancos očekávají, že pokud se tomu scénáři Les Parisiens otevřou, uvedou na trh Francouze za 150 milionů eur. Pro Real Madrid bude tato cena příliš vysoká, protože sám plánoval pro letošní sezónu finanční ztrátu téměř 70 milionů eur a v současné době s hráči jedná o snížení jejich platů.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!