Více než 6 milionů fanoušků volilo sestavu roku 2020. Z Realu se do ni dostal jeden hráč

Čas 22. 01. 2021, 09:57 | Autor podvinho | Zdrojuefa.com
Týmové foto Realu Madrid 2019/2020
Týmové foto Realu Madrid 2019/2020

Nejlepší sestavu roku 2020 volili fanoušci na stránce uefa.com z předem vybraného užšího seznamu. Každý uživatel musel vybrat brankáře, čtyři obránce, tři záložníky a tři útočníky. Z Realu Madrid se do finálního výběru vešel pouze jeden hráč.

Jak už to tak v podobných hlasováních bývá, finální sestava je velice ofenzivní. Nechybí totiž čtveřice Róbert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi a Neymar. Ty ještě doplňuje Kevin de Bruyne a Thiago Álcantara.

Do branky fanoušci zvolili Manuela Neuera a konečně v obraně najdeme také hráče Realu Madrid. Není překvapením, že jediným zástupcem královského klubu je jeho kapitán Sergio Ramos. Toho doplňují Virgil van Dijk a dva hráči Bayernu - Joshua Kimmich a Alphonso Davies.

Právě mnichovský klub je suverénně nejúspěšnějším týmem, co se zástupců týče. Pokud počítáme i Thiaga, který v létě přestoupil do Liverpoolu, ale v sestavě je díky výkonům za Bayern, má německý klub v sestavě roku 2020 hned pětici borců.

Španělskou ligu reprezentují Sergio Ramos a Lionel Messi. Neúspěšného finalistu Ligy mistrů PSG pak zastupuje Neymar. Z italské ligy se v sestavě objevuje pouze Cristiano Ronaldo.

Tým roku 2020 dle hlasování fanoušků na uefa.com

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!