Zidane s týmem v prodloužení vůbec nemluvil. Fanoušky pobouřil reakcí na vedoucí gól domacích

Čas 21. 01. 2021, 07:59 | Autor Zbyněk H. | ZdrojChiringuito
Zinedine Zidane

Překvapivé záběry, které dokreslují průběh včerejšího ostudného zápasu, byly ukázaný v televizím pořadu Chiringuito. Zinédine Zidane s hráči před ani během prodloužení nepromluvil ani slovo.

V zákulisí zápasu v Alcoy se nejprve ukázalo, že jediná trenérova reakce na branku Édery Militaa byl jen potlesk. Po zásahu domácích na 1 : 1 si trenér vyměnil pár slov se svým asistentem Davidem Bettonim, poté ukázal na jednoho z hráčů a začal kývat hlavou. Po několika sekundách začali Francouz s Marcelem rozhovořit na dálku.

Už během zápasu bylo pobouření fanoušků způsobeno reakcí trenéra na gól soupeřů za stavu 2 : 1. Po zásahu se Francouz podíval na čárového rozhodčího, aby zjistili, zda naznačil ofsajd, pak se otočil k lavičce a usmál se ... Po několika sekundách začal na hráče něco křičet.

Nejvíce šokující jsou však obrázky před prodloužením. Po uplynutí regulérní doby měl Zidane rozhovor s Bettonim a ... to je vše. Trenér nezavolal hráče a jen chodil kolem nich, komentoval pouze něco k Marcelovi (v Chiringuito bylo uvedeno, že se pravděpodobně jednalo o ztracený gól na 1 : 1). Bylo zdůrazněno, že když se hráči na hřišti hádali mezi sebou, stál trenér úplně stranou.

Totéž se stalo v přestávce prodloužení. Po zapísknutí rozhodčího se Francouz napil vody, podíval se na Benzemu, který si stěžoval na zranění a znovu se držel úplně stranou. Trenér prohodil pár slov s Marcem Asensiem a nic jiného.

Při komentování zobrazených obrázků odborníci a hosté poznamenali, že k hráčům promluvil pouze Hamidou Msaidie, Zidanův asistent.

Po závěrečném hvizdu si Zidane ani nepotřásl s trenérem soupeře a šel rovnou do šatny.