Nervozita kolem Ramose. Kapitán zná nabídku Realu od léta, ale prodloužení je v nedohlednu

Čas 04. 01. 2021, 12:25 | Autor Zbyněk H. | ZdrojChiringuito, SER
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Josep Pedrerol oznámil, že Sergio Ramos dobře zná nabídku Realu Madrid a že je na hráči, aby rozhodl o své budoucnosti. Vysílání COPE a Onda Cero s tím však nesouhlasí, zatím co rádio SER to nepřímo potvrzuje. Pojďme se společně podívat blíže na nepřehlednou situace ohledně prodloužení smlouvy kapitána Realu Madrid.

Moderátoři nočního televizního pořadu Chiringuito a odpoledního Jugones v La Sexta, o kterém je známo, že jsou první, kdo oznamuje hlavní zprávy, o Realu Madrid, řekli nové zprávy. Údajně zatímco tah Reného Ramose (agenta a bratra hráče) na Twitteru nenaznačoval nabídku Realu Madrid pro svého kapitána, skutečnost je jiná a Ramos zná nabídku vedení královského klubu už od léta.

Pedrerol tvrdí, že klub nabídl Ramosovi v létě roční prodloužení smlouvy za stejných finančních podmínek tedy 12 milionů eur ročně. S takovou dohodou podepsanou do roku 2021 by navíc nemělo souviset 10% snížení platů požadované po hráčích prvního týmu, v probíhající soutěži by se měl snížit odhadovaný rozpočet na platy o 69 milionů eur.

Takový návrh platil v létě a jak informoval Pedrerol, byl s Ramosem diskutován ještě před 5 dny  před ligovým zápasem v Elche.

Navýšení není možné

Moderátor Chiringuito dodal, že klub chápe, že Ramos je symbolem a legendou Realu Madrid a že by dnes měl být nejlépe placeným hráčem týmu. Pandemie však všechno změnila, vedení Los Blancos zjistilo, že dnes nemohou kapitánovi nabídnout to, co mu mohli nabídnout před 3 až 4 lety - tedy významné navýšení.

Zvýšení 12 milionového platu pro hráče, který v této za 3 měsíce bude mít 35 let, bude pro klub nemožné, tím spíše na delší dobu, což stoper očekává. Pedrerol zdůraznil, že je také obtížné týmu vysvětlit, proč se hráč, který vydělává 3,5 milionu eur, se vzdá 10 % svého platu a ten, který má 12 milionů, má v tak obtížném období získat navýšení.

Vedení týmu si myslí, že je již skvělým gestem nabídnout Ramosovi udržení platu 12 milionů eur bez jakéhokoli snížení do roku 2022.

Vedení nehodlá ustoupit

Los Blancos mají tvrdit, že pokud bude mít Ramos lepší nabídku, pokud jde o peníze a délku smlouvy, pak se klub nebude účastnit žádných aukcí ani rvaček, protože jejich maximum je 12 milionů eur v čistém.

Ve vedení klubu se však domnívají, že pokud Ramos učiní gesto souhlasu s 10% snížením platu, které platí pro všechny hráče do konce této sezóny, pak za těchto podmínek - v praxi 10,8 milionu EUR ročně - můžete toto gesto opětovat a nabídnout mu 2 letou smlouvu.

Pedrerol zdůraznil, že se nejedná o formální nabídku z léta a momentálně je na stole 12 milionů eu ročně do června 2022, ale pokud chce Ramos delší smlouvu, klub od něj očekává gesto a snížení finančních očekávání.

Novinář zdůraznil, že nabídka 12 milionů je považována klubem za důležitou a byla s hráčem diskutována i v posledních dnech. Moderátor Chiringuito dospěl k závěru, že pokud by o této záležitosti existovaly jakékoli pochybnosti nebo by pokračovaly nejasné zprávy ze strany bratra kapitána Realu Madrid, je Florentino Pérez připraven vše veřejně vysvětlit na tiskové konferenci.

Protichůdné informace

Rádio Onda Cero a COPE ve svých nočních programech jednomyslně tvrdí, že Ramos nedostal žádnou oficiální nabídku na prodloužení smlouvy, a proto přišla nervózní reakce Reného Ramose.

Vysílání stanice SER zase tvrdí, že Real měl obránci přímo sdělit, že s ním může za současných podmínek podepsat dvouletý kontrakt se snížením platu o 10 %, o čemž Pedrerol hovořil pouze z hlediska hypotézy.

Posledně jmenované rádio tvrdí, že Ramos i tak stále očekává navýšení a nelíbí se mu, že se klub vůbec neustupuje ze své pozice a nenabízí mu více peněz.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!