Zidane rezignovat nehodlá. V případě jeho odvolání je hlavním favoritem Pochettino

Čas 03. 12. 2020, 09:30 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMARCA
Nové Santiago Bernabéu
Nové Santiago Bernabéu

Real Madrid prochází velmi obtížným obdobím a kritika se z velké části zaměřuje na osobu trenéra. Porážka v Kyjevě byla již pátou v 16 odehraných zápasech této sezóny. Zinedine Zidane se po celý čas těšil důvěře, ale pokud bude tato situace pokračovat, mohl by být francouzský trenér nakonec odvolán.

V klubu se nikdo nechce dostat do tohoto bodu, protože zbavit se takto milované a respektované postavy nebude snadný úkol. Ať tak či onak, už to není nic, co by si nikdo nedokázal představit.

Říká se, že vedení již má dva konkrétní kandidáty, kteří by Zidaneho v případě odvolání nahradili. Ve hře jsou Mauricio Pochettino a Raúl.

V Madridu věří, že Pochettino, bývalý trenér Tottenhamu, by byl dokonalým kandidátem na post trenéra královského týmu. A to natolik, že nad nikým jiným mimo Raúla se údajně nepřemýšlí. Pochettino byl na pokraji převzetí Realu Madrid po odvolání Rafaela Beníteze, ale smluvní klauzule a tvrdý postoj Daniela Levyho dohodu zablokovaly.

Zidanův kolega nikdy neskrýval touhu jednoho dne vést Real Madrid. Rovněž by nemělo být problémem stanovit podmínky smlouvy, které byly vyjednány před několika lety. Argentinec stále nepřijal telefonát z Realu Madrid, ale na tom nezáleží. Obě strany se již dostatečně dobře znají a dokonale vědí, že dosáhnout dohody nebude problém.

Raúl González je další možností, ale v klubu nechtějí, aby bývalý útočník tak rychle převzal otěže prvního týmu. Každý dobře ví, že nikdo nezná klub jako on, ale takový posun by byl  až příliš výrazný. Trenérská lavice je pro legendárního kapitána připravena na následující roky.

Na druhou stranu Zidane dal jasně najevo, že se nehodlá vzdát. „Neplánuji rezignovat,“ řekl jasně po prohře se Šachtarem.

Proto se klub bude muset v případě potřeby rozhodnout pro obtížný krok. Hráči jsou po celou dobu na straně trenéra a věří, že situaci lze zvrátit. Drtivá většina je toho názoru, že propuštění trenéra není nejlepším řešením. Zápasy se Sevillou a Gladbachem a madridské derby budou pro Zidana a jeho hráče skutečnou zkouškou ohně.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (44 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!