Real potřebuje „nového“ Joviće. Musí jít na hřiště žrát trávu, tvrdí bývalý Madridista Benito

Čas 20. 11. 2020, 12:15 | Autor Zbyněk H. | ZdrojCadena Ser
Luka Jović po svém příchodu do Realu Madrid
Luka Jović po svém příchodu do Realu Madrid

Bývalý fotbalista Realu Madrid Álvaro Benito požaduje před klíčovým týdnem krok vpřed od fotbalistů momentálně zařazených mimo dění. Jedině tak se podle něj mohou zlepšit výkony svěřenců trenéra Zinedina Zidana.

Real Madrid bude čelit po mezinárodní přestávce klíčovému týdnu. Ve velmi nabitém programu na něj čeká tuto sobotu Villarreal a hned v příštím týdnu bude v sázce jeho budoucnost v letošní Lize mistrů.

Álvaro Benito přiznává jistou „psychózu“ vyplývající z nedávných zranění v kádru Realu Madrid, a proto žádá více od jmen, která dosud byla v pozadí. Jedním z nich je Luka Jovič.

„Mám z něj pocit, že nechodí žrát trávu na hřiště,“ prozradil bývalý fotbalista Los Blancos, který přidává svůj pohled na věc. „Kdybych byl v nevýhodné pozici ve srovnání se svými spoluhráči a dali mi šanci, držím se jí zuby nehty, a to u něj nevidím,“ přiznal a položil na stůl charakter Srba, který nezapadá do jeho fotbalové vize.

Největší obavy však má z obrany kvůli zraněním Sergia Ramose a Raphaëla Varanea. Obzvlášť ztráta Španěla vyvolává velké obavy poté, co poslední debakly přišly vždy při jeho absenci na hřišti. Benito dodává, že je čas změnit přístup.

„Pro ostatní by to mohl být skvělý den, aby si řekliSergio tu není, podívejme se na to, jak to můžeme vyřešit,“ řekl. Pokud by nemohl nastoupit ani Varane, vsadil by na osu s Éderem Militaem a Nachem Fernándezem.

„Pro tyto situace jsme podepsali Militaa. Takže v těchto důležitých dnech, kdy musíte hrát s velkými ztrátami, musíš hrát se středním obráncem, který je na vysoké úrovni," dodal Benito i s ohledem na konfrontaci s hráči, jakými jsou Romelu Lukaku, Lautaro Martínez a další.

Bývalý Madridista věří, že se  Varane „přinutí“ k návratu hned, jak to bude možné, kvůli velké závažnosti situace. „Remíza v Miláně nás činí závislými na sobě samých, ale porážka může způsobit, že nebudeme moct spoléhat jen na sebe. Je velmi důležité získat alespoň bod,“ varoval.

Hazard musí být trochu blázen

Další z jmen je Eden Hazard, kterého Álvaro Benito vidí zdravého a použitelného pro věc. „Vypadá to dobře,“ poznamenal poté, co viděl jeho první minuty v této sezoně, i když ho čeká úkol „znovuzískání odpovědnosti“. „Musí to být v dobrém slova smyslu trochu blázen.“

Na opačné straně je Isco Alarcón. Jeho nejlepší verze se zdá být vzdálená současnosti, ale Álvaro Benito trvá na tom, že bude „optimistický, protože má talent“„Myslím, že je v nejlepším věku, má 28 let. Měl by být využitelný pro Real Madrid, je to o tom pracovat, postavit vše na svou stranu a tlačit, tlačit, tlačit,“ vysvětlil ve své analýze. Dokonce uvedl, že je schopen „být velmi důležitým hráčem Realu Madrid a národního týmu“.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!