Julien Faubert: Byl jsem v dobré kondici, ale kvůli barvě dresu Realu jsem vypadal tlustě

Čas 19. 11. 2020, 19:05 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMarca
Julian Faubert
Julian Faubert

Bývalý hráč Realu Madrid Julien Faubert prozradil, jak byl překvapen podpisem smlouvy v Realu Madrid v roce 2009. Francouz se objevil na hřišti jen dvakrát během svého působení v dresu Los Blancos, které vedl trenér Juande Ramos, než se vrátil do mateřského klubu West Ham United.

Nyní 37 letý hráč, který se účastnil programu „Los Otros“ na Movistaru lituje, že na Estadio Santiago Bernabeu nedostal větší příležitost. „Abys ukázal svou úroveň, musíš dostat šanci,“ řekl Faubert a vzpomněl si na své dvě střídání v zápasech proti Racing Santander a Athletic Club.

Juande Ramos vysvětlil, proč vlastně přivedl flexibilního záložníka a jeho osvětlil celkový pohled na něj. „Potřebovali jsme hráče na pravou stranu, řekl Ramos. „Mysleli jsme, že si Fauberta vezmeme na hostování po neúspěšných pokusech přivést jiné hráče. Myslím ale, že mu chyběla kvalita, aby byl hráčem Realu.”

Faubertův pobyt v Madridu, i když krátký, však nebyl dost krátký na kontroverze. Nejprve byl obviněn z nadváhy a pak se zdálo, že dřímal na lavičce během zápasu na Bernabéu, na který se bohužel nejvíce vzpomíná.

„Nikdy jsem nebyl typ štíhlého hráč, řekl Faubert. „Byl jsem ve formě, ale díky bílému dresu vypadáš tlustý. Ovšem se mnou nebylo nic v nepořádku. A na fotce ("Faubertovo spaní”) to nejde vidět, ale mám vlastně oči otevřené. Vypadá to, že mám zavřené oči, ale nejsou,vysvětloval své „kauzy“.

„Byl jsem jen naštvaný, protože jsem věděl, že už nebudu pokračovat. To je stejně minulost. Někdy si lidé vymýšlejí příběhy, aby bylo o čem mluvit. Ovlivnilo to mé děti a to mě nejvíce zranilo. Chci, aby věděli, že se to nestalo. Jen jsem ležel a sledoval hru,“ doplnil na vážnou notu Faubert.

Jednou z dalších „slavných“ Faubertových epizod bylo, když se nezúčastnil tréninku. Juande Ramos, v té době madridský trenér, vysvětlil médiím, že Faubert věřil, že měl den volna, jak se to často dělalo v neděli po zápase.

Hráč vysvětluje svoji verzi v „The Other”: „Vždycky jsem se zeptal jednoho z anglicky mluvících hráčů nebo Lassana Diarry na náš tréninkový plán,“ poznamenal Faubert. „Ale ten den jsem to nekontroloval a očividně to šlo proti mně.“

Faubert přesto vzpomíná s láskou na své působení ve španělském hlavním městě. „Zpočátku jsem si nemyslel, že osoba, která mě oslovila, je velmi důvěryhodná,“ vysvětlil. „Ale když ti zavolá Real Madrid, neřekneš ne. I kdyby mi zavolali ve věku 80 let, stejně bych řekl ano.“

A co vy, jak vzpomínáte na tohoto "legendárního" hráče?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!