Zidanův problém na pozici devítky. Benzema z formy, s Jovićem a Marianem nepočítá

Čas 30. 10. 2020, 09:19 | Autor Laša | Zdrojas.com
Karim Benzema
Karim Benzema

Real Madrid je zatím na čele La Ligy, za Sociedadem se v tuto chvíli nachází pouze bod zpět, a to má o zápas méně. Devět vstřelených branek na šest zápasů je ale poměrně málo. Bílému baletu v tuto chvíli nejvíce scházejí branky hrotového útočníka. Karim Benzema v sezóně vstřelil pouze dvě za osm zápasů. Zápas v Mönchengladbachu navíc ukázal, že když týmu teče do bot, Zidane na Benzemovy náhradníky nespoléhá.

Zinedine Zidane má v týmu tři devítky. Pozice Karima Benzemy je však prakticky neochvějná, navzdory tomu, že nejlepším střelcem týmu je v tuto chvíli Vinícius Júnior, snad nejvíce kritizovaný hráč v probíhajícím ročníku. Benzema, který loni leckoho překvapil skvělou střeleckou formou, se letos trefil jen dvakrát – proti Levante, a ve středu proti Borussii, kde v 87. minutě jeho branka dala Realu naději na bodový zisk.

Bylo zajímavé také sledovat, jak Zinedine Zidane reagoval na nepříznivý vývoj. Ačkoliv měl na lavičce Luku Joviće, raději hnal do útoku Sergia Ramose, Raphaëla Varana a Casemira, který nakonec i srovnal. A to má Zizou ještě ve výběru i Mariana Díaze, ten však ještě nebyl nominován k žádnému utkání.

Nejvíce do očí bijící je zejména případ mladého Srba. Podle serveru Transfermarkt klesla jeho tržní hodnota ze 60 milionů eur na současných 25 milionů. A pro Real Madrid je Luka spíše zdrojem potíží, jak ukazují jeho aféry.

Zinedine Zidane zjevně ztrácí s Jovićem trpělivost. Proti Betisu byl Luka na hřišti 72 minut, ale měl jen 14 kontaktů s míčem, rozdal 10 přihrávek, z nichž 4 byly nepřesné. Proti Šachaťaru to bylo obdobné.

Ještě zpět k Benzemovi. V La Lize má na kontě jedinou branku. Loni za stejnou porci zápasů jich zvládl již pět. Jediná letošní branka Benzemy znamená 15 % všech branek týmu v La Lize. Pět loňských představovalo 28 %.

Šance pro Dura? Zidanovi se zřejmě v hlavě rodí zajímavá myšlenka. Na soupisku A-týmu pro La Ligu byl zařazen Hugo Duro, kterému se velmi daří v Castille. Španělský mládežnický reprezentant má zkušenosti z Getafe a Evropskou ligou. Ve 3. lize si zatím drží průměr gólu na zápas.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!