„Neviditelný“ muž v pozadí úspěchu Realu. Kouč Dupont sklízí chválu za aktuální formu

Čas 08. 07. 2020, 09:50 | Autor podvinho
Tým Realu Madrid na tréninku
Tým Realu Madrid na tréninku

Real Madrid si užívá sérii sedmi vítězství v řadě a díky nim rovněž čtyřbodový náskok v čele La Ligy. Chválu si zaslouží nejen hráči či hlavní trenér Zinedine Zidane, ale i další členové realizačního týmu. Jedním z nich je fitness kouč Gregory Dupont.

Francouzský kondiční trenér Gregory Dupont, který zažil s francouzskou reprezentací titul mistrů světa, se k Realu Madrid připojil na začátku aktuální sezony, když nahradil Antonia Pintuse. A hned ve své premiérové sezoně v klubu si musel poradit s něčím, co tady ještě nebylo.

Vynucená pauza kvůli pandemii koronaviru totiž zničila veškeré zaběhlé pořádky a plány všech týmů. Hráči museli nějakou dobu trénovat sami ve svých domovech a vůbec nemohli navštěvovat tréninkové centrum. Když se tato opatření uvolnila, nezbývalo moc času do restartu La Ligy.

Přesto Dupont a jeho spolupracovníci dokázali hráče výborně připravit. To ostatně dokázaly poslední dva zápasy, kdy Real odehrál náročný duel s Getafe a pouhých 62 hodin poté již nastupoval na půdě Bilbaa. V závěru utkání přitom nebylo znát, že by měl Bílý balet tak krátkou pauzu.

Dupontovi se rovněž podařilo trochu eliminovat častá svalová zranění, která Real trápí v posledních letech. Po restartu laborují s tímto typem zranění pouze Nacho a Lucas Vázquez, který se navíc již vrátil k týmu.

„Fyzicky jsme pracovali velmi dobře, v tomto ohledu nemám o tým strach,“ tvrdí trenér Zinedine Zidane. Velkou zásluhu na tom má právě Gregory Dupont.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!