Na Alavés bez nepostradatelných mužů obrany. Kdo nahradí Ramose a Carvajala?

Čas 06. 07. 2020, 13:04 | Autor podvinho
Dani Carvajal bude proti Bilbau chybět
Dani Carvajal bude proti Bilbau chybět

Real Madrid si na hřišti Bilbaa připsal sedmou výhru v řadě v čase „pokoronavirovém“, zároveň přišel o dva klíčové muže pro následující duel. Domácí utkání s Alavésem bude muset zvládnout bez Sergia Ramose a Daniho Carvajala. Jak tento problém trenér Zidane vyřeší?

Sergio Ramos a Dani Carvajal jsou zcela stěžejní hráči madridského klubu. To nejlépe ukazuje fakt, že přestože se po návratu La Ligy jede neustále ve smrtícím tempu dvou zápasů za týden, oba hráči zatím vždy patřili do základní sestavy Zidanova celku.

Oba borce Zinedine Zidane pošetřil pouze v utkání s Eibarem, kdy šel Carvajal dolů o poločase a Ramos v 60. minutě. Následně už ze hřiště „neslezli“. Proti Alavésu budou ovšem oba Španělé jen na tribuně, stopku jim vystavila žlutá karta z posledního utkání.

Co se týče Ramosovy pozice, neměl by mít Zinedine Zidane příliš zamotanou hlavu, jelikož by se měl vrátit do základní sestavy Raphaël Varane. Ten sice v Bilbau chyběl, šlo ovšem spíše o prevenci. Francouzovým parťákem bude Éder Militão, jenž hrál v Bilbau velmi dobře.

Větší otazníky panují s pozicí pravého obránce, jelikož Real nemá přímou Carvajalovu náhradu a univerzál Nacho je stále ve stavu zraněných. Nejvíce se tak nabízejí dvě varianty.

Tou první je Ferland Mendy, který už na této pozici jednou zaskakoval. Druhou pak Lucas Vázquez, jenž již v minulosti dokázal, že post pravého obránce dokáže zvládnout.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!