37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (8. díl): Mladé pušky

Čas 08. 04. 2020, 13:29 | Autor Laša
Marco Asensio
Marco Asensio

Nejvíce se nová přestupová politika, zaměřená na mladé hráče, projevila ve složení útočné řady týmu. Real Madrid má nyní pod smlouvami 6 útočníků pod 24 let. Marco Asensio je již ve věku, kdy by od něj tým vyžadoval konstantní výkony na nejvyšší úrovní. Těžkou pozici má Borja Mayoral, který se pravděpodobně do týmu neprosadí. Zkušenosti potřebují sbírat Brahim, Vinícius a Rodrygo, stejně jako záložník Reinier. Otazník visí nad Jovićem.

Brahim Díaz (20 let, smlouva do 30. června 2025)

Od tohoto malého štírka si Real Madrid hodně slibuje. Je však na Brahimovi, aby i on trochu přehodnotil svůj další krok. Klub se jej totiž v lednu snažil odeslat na hostování, Brahim však chtěl zůstat v blízkosti Zidana a učit se od něj. Potřebuje však hrát. A to v Madridu v příštím roce nebude.

Vinícius Júnior (19 let, smlouva do 30. června 2025)

Stopka, kterou koronavirus vystavil La Lize, trochu přibrzdila jeho rozlet. Zinedine Zidane s ním ale bude počítat i pro další rok, to bezpochyby. Real Madrid vytrvale odmítá nabídky na tohoto hráče, zejména ze strany PSG. Příslib pro budoucnost to rozhodně je veliký.

Rodrygo (19 let, smlouva do 30. června 2025)

I on je budoucností Realu Madrid. Stále je to však diamant nevybroušený. Svědčí mu však působení v týmu. Na rozdíl od Brahima se dokáže již nyní prosazovat. S očekávaným odchodem Balea a Lucase se dá očekávat i více minut pro Rodryga.

Reinier (18 let, smlouva do 30. června 2026)

Pro třetího z brazilského talentovaného tria se nic nezmění. Je ve věku, kdy si jej Real Madrid ještě pro příští rok nechá v Castille pod dohledem Raúla. A občas, třeba na Copu, nakoukne do áčka, aby okusil tu pravou atmosféru Realu Madrid.

Marco Asensio (24 let, smlouva do 30. června 2023)

Chencho sice ještě letos vinou komplikovaného zranění nezasáhl ani do jednoho soutěžního zápasu, pro Real Madrid alespoň vybojoval prvenství v turnaji FIFA. Hladový však bude po soutěžních utkáních. Zidane jej měl vždy rád, určitě mu dá prostor v příštím roce. Snad ze sebe Marco zase vymačká to nejlepší!

Luka Jović (22 let, smlouva do 30. června 2022)

Velký otazník v týmu Realu Madrid. Přišel s velkou slávou z německé Bundesligy, jako by mu to však spíše uškodilo. Luka se s tlakem srovnává jen velice těžko. Na hřišti působí mdlým dojmem, bez zájmu… A ještě si zadělal na problém kontroverzním úprkem, byť s vědomím klubu, do Bělehradu v čase pandemie. Situaci kolem něj sleduje Tottenham a Chelsea. Bude to pro něj vysvobozením?

Borja Mayoral (22 let, smlouva do 30. června 2021)

V Levante dal sice letos šest branek, to však není nic, co by vám mělo zaručit místo v kádru Realu Madrid. Smlouva mu za rok a čtvrt končí. Nejspíše proto přestoupí již v létě jinam.

Který z mladíků by měl v příští sezóně zamířit raději na hostování, případně přestoupit do jiného klubu?

Brahim Díaz (Počet hlasů: 42)
42

Vinícius Júnior (Počet hlasů: 2)
2

Rodrygo (Počet hlasů: 3)
3

Reinier (Počet hlasů: 12)
12

Marco Asensio (Počet hlasů: 5)
5

Luka Jović (Počet hlasů: 73)
73

Borja Mayoral (Počet hlasů: 240)
240Celkem hlasovalo: 377

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!