37 hráčů, z nichž musí Zinedine Zidane vybrat (5. díl): Záložníci

Čas 05. 04. 2020, 12:52 | Autor Laša
Toni Kroos slaví gól proti Celtě
Toni Kroos slaví gól proti Celtě

Dominance Realu Madrid v Lize mistrů vycházela ze silného záložního tria Kroos - Casemiro - Modrić, jimž zdatně sekundoval Isco. Tok času však nelze zastavit, a zálohu je třeba postupně okysličovat, čehož budiž důkazem dravost, s jakou se Federico Valverde dostal do základní sestavy Los Blancos. Někdo ze šestice záložníků bude muset zřejmě v létě z kola ven.

Casemiro (28 let, smlouva do 30. června 2023)

Jeden z hráčů, o jehož setrvání není nejmenších pochyb. Zřejmě ani astronomická suma by nepřesvědčila Zidana s Pérezem, aby Caseho pustili jinam. Navíc defenzivní záložník ani jinam odejít nechce. Jedinou starostí zmíněné dvojice tak je, aby mu našli přirozenou náhradu, kterou po přestupu Llorenteho do Atlética Casemiro nemá.

Federico Valverde (21 let, smlouva do 30. června 2025)

El Pajarito (Ptáček), jak se Fedemu přezdívá, je kometou letošní sezóny. A to tak výraznou, že zcela zastínil Zidanův pohled směrem k Pogbovi. S přibývajícím věkem by měl sbírat více zkušeností, a být ještě lepší. Učitele na to má vhodné – Kroose, Casemira a Modriće. Jednou bude právě kolem něj poskládána záloha Realu Madrid. Nepouštět, držet všemi možnými prostředky! Ostatně i proto má výstupní klauzuli 800 milionů eur.

Toni Kroos (30 let, smlouva do 30. června 2023)

Německý špílmachr je mozkem hry Realu Madrid. S koncem podzimu a na začátku letošního roku předváděl excelentní výkony. Ty sice šly v únoru o něco dolů, není však pochyb o tom, že Toni Kroos bude na Santiago Bernabéu pokračovat. Je otázkou, zda Toni Kroos bude pokračovat i po skončení stávajícího kontraktu. Nechal se totiž slyšet, že není typem hráče, který by chtěl hrát i po 35. Chce odejít v pravý čas. Otázkou tak je, zda vůbec bude po 30. červnu 2023 ještě hrát? Ale to nyní není důležité.

Luka Modrić (34 let, smlouva do 30. června 2021)

Zde asi příběh spěje ke svému konci. Luka Modrić napsal v Realu Madrid parádní kapitolu, ale nyní je takřka u konce. Stále sice má v některých utkáních co nabídnout, výkony však již s ohledem na věk (je vedle Ramose nejstarším hráčem v týmu), nedokáže udržet na tak vysoké úrovni konstantně, jak by Real potřeboval. Bylo by vůči němu nedůstojné, aby další rok byl na lavičce mezi náhradníky, který čeká na svoji šanci, když může jinému klubu hodně dát. V příští sezóně bude ještě více prostoru dostávat Valverde. To znamená méně minut pro Lukitu.

Isco (27 let, smlouva do 30. června 2022)

Hráč, kterého můžete buďto milovat, nebo nepatřit mezi jeho fanoušky. Rozděluje madridisty na dva tábory. Pro některé se do hry týmu nehodí, jiní na něj nedají dopustit. Na odchodu z Madridu je v pravidelných intervalech (Barcelona, Manchester City…), vždy však zůstává.

Isco by však v týmu pokračovat měl. Zinedine Zidane totiž dovede uzpůsobit taktiku týmu tak, aby záložník naplno rozbalil své přednosti. Hráčů v jeho věku však Real Madrid nemá hodně. Společně s Casemirem, Valverdem a Carvajalem by Isco měl vytvořit most mezi končící zlatou generací a nastupujícími mladými puškami.

James Rodríguez (28 let, smlouva do 30. června 2021)

Až bude vznikat žebříček kontraktů, které se Realu nepovedly, bude tam mít James Rodríguez své místo. Přišel s velkými očekáváními, která bohužel nenaplnil. Dařilo se mu prakticky jen v prvním roce pod Ancelottim. Zidane jej v týmu nechce, nemá pro něj využití. Jejich vztahy zřejmě nejsou ideální. Ale pozor. Nechceme tím říct, že jeho působení je faux pas, jako byl Faubert. to bychom Jamesovi křivdili. Hold nepřišel do Realu v ideální době, kdy by mohl ukázat své přednosti. V jiném velkoklubu by patřil mezi tahouny týmu. Škoda, že v Realu promarnil velkou část svých nejlepších let. Po sezóně ale na 99,9 % přestoupí jinam.

Pro kterého záložníka již nebude místo v sestavě Los Blancos pro příští ročník?

Toni Kroos (Počet hlasů: 3)
3

Isco (Počet hlasů: 12)
12

Casemiro (Počet hlasů: 4)
4

Luka Modrić (Počet hlasů: 78)
78

James Rodríguez (Počet hlasů: 347)
347

Federico Valverde (Počet hlasů: 4)
4



Celkem hlasovalo: 448

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!