Real patří mezi nejaktivnější organizace v boji s koronavirem, myslí si Španělé

Čas 05. 04. 2020, 11:56 | Autor Laša | Zdrojmundodeportivo.com
Real Madrid
Real Madrid

Společnosti More Than Research a Toluna vydaly společnou studii s názvem „Španělský spotřebitel během karantény.“ V rámci výzkumu vybírali Španělé organizace, které se zapojily do celonárodního boje s koronavirem SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc Covid-19, kterou v zemi onemocnělo již více než 126 000 lidí, z nichž více než 11 900 zemřelo. Real Madrid je jediným sportovním klubem, který byl ve studii zmíněn.

V rámci hodnocení obsadil Real Madrid 2. místo. Lidé oceňují převážně to, že klub propůjčil španělské vládě stadion Santiaga Bernabéu, která jej proměnila ve sklad zdravotnického materiálu. Mezi další aktivity Realu patří darování potřebného materiálu městské radě Madridu, která organizuje pomoc a distribuci roušek, respirátorů a ochranných v hlavním městě.

Rovněž byl zřízen i charitativní účet při Nadaci Realu Madrid, na který mohou lidé přispívat. V posledních dvou týdnech se všichni hráči zapojili do boje s virem, když přispěli různými dary, ať v peněžní, či materiální formě.

Nejvíce dle Španělů pomáhá textilní společnost Inditex, kterou jmenovalo 63,9 % dotázaných. Činnost Realu Madrid ocenilo 39,5 %. Na dalších místech se objevily společnosti Telepizza, El Corte Inglés, Santander, Decathlon, Amazon, Movistar, Lidl, BBVA a Telefónica.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!