Štěstí v neštěstí. Marco Asensio a Eden Hazard by měli stihnout závěr sezóny

Čas 02. 04. 2020, 20:49 | Autor Laša | Zdrojmundodeportivo.com
Marco Asensio
Marco Asensio

Smolná zranění stála dvě ofenzivní esa Los Blancos, aby Zidanovi pomohli po větší část této sezóny. Eden Hazard nastoupil do soutěžního utkání naposledy na konci listopadu. Marco Asensio se v akci neukázal ještě déle. Pauza vynucená koronavirovou krizí by však oběma měla dát čas, aby pro závěr sezóny byli zcela fit.

Marco Asensio hrál naposledy 24. července v přátelském utkání proti Arsenalu. Přetržení předního svalu křížového v koleni jej vyřadilo prakticky na celou sezónu. Různé předpovědi hovořily o tom, že by se mohl do zápasového koloběhu vrátit zhruba v dubnu, čili někdy touto dobou.

S tím, jak se restart La Ligy očekává (snad!) na začátku června, by měl být Asensio v plné síle připravený k tomu, aby spoluhráčům pomohl v závěrečné fázi sezóny. Real Madrid ztrácí 11 kol před koncem soutěže 2 body na Barcelonu, má s ní však lepší vzájemnou bilanci.

Asensio je již pořádně nažhavený. Vždyť do posledního soutěžního utkání nastoupil naposledy 12. května 2019 v La Lize proti Realu Sociedad (3:1). Od letošního ročníku si přitom, i díky obnovení spolupráce se Zidanem, hodně sliboval. Mohla být pro něj klíčovou.

Kdo s Realem letos něco odehrál? Eden Hazard. I když v jeho případě to nebylo úplně ideální. K týmu se připojil v ne příliš dobré kondici ani formě. Do té se dostával v listopadu, jenže pak přišlo zranění v utkání Ligy mistrů proti PSG.

Vynechal tak klíčové zápasy této sezóny – zápasy ve španělském superpoháru, či utkání proti Barcelona a Atléticu Madrid. Když už to vypadalo, že by se mohl vrátit do zápasového vytížení, přivodil si další zranění na tréninku a musel na operaci. Dle prognóz se jej neměl týkat závěr ročníku, a to včetně fotbalového Eura.

I jemu dala ale vynucená pauza naději, že by si mohl zahrát ještě v této sezóně. Real Madrid se navíc ještě může pokusit o otočení nepříznivě se vyvíjejícího duelu proti Manchesteru City v Lize mistrů, jejíž restart se rovněž očekává.

Návrat dvou útočných klenotů vyhlíží Zinedine Zidane. Ofenzíva totiž je v letošním ročníku slabinou Los Blancos. V mnoha utkáních ji totiž táhl pouze Karim Benzema, který se navíc v ne každém utkání potká s formou.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!