Hodnocení hráčů: Raphaël Varane. Jistota a elegance v bílém dresu

Čas 19. 03. 2020, 17:25 | Autor podvinho
Raphaël Varane většinu soubojů vyhrává
Raphaël Varane většinu soubojů vyhrává

Dokud bude Sergio Ramos na svém místě, bude vždy v jeho stínu. Raphaël Varane je přesto neodmyslitelnou součástí Realu Madrid a má na úspěších týmu v posledních letech nezanedbatelný podíl. Jak mu vychází aktuální sezona? Na to se podíváme v dalším z hodnocení hráčů.

Raphaël Varane

Soutěž Minuty Góly Asistence
La Liga 2 070 2 1
Liga mistrů 630 0 0
Copa del Rey 90 1 0
Superpohár 210 0 0
Celkem 3 000 3 1

Raphaël Varane patří mezi nevytěžovanější hráče Realu v aktuální sezoně. V La Lize má více odehraných minut z hráčů v poli pouze trio Casemiro, Benzema a Ramos. V Lize mistrů je to pak lídrem v tomto směru právě Varane. Francouz nechyběl v evropské soutěži ani minutu.

Francouzovo hodnocení ovšem bude podobné jako u ostatních obránců Realu ze „základní čtyřky“. Ani Varane se totiž v této sezoně nevyhnul slabším výkonům a pár chybám, převážně na začátku ročníku. Zároveň jednoznačně převažují pozitiva a to dokazují také statistiky.

Varane vládne týmové statistice clearances (odkopnutí / odehrání míče z nebezpečného prostoru před vlastní brankou) a mezi nejlepší patří také v ostatních defenzivních ukazatelích. Francouz u toho navíc vypadá vždy velmi elegantně a ne jednou zaskočí soupeře na stopera nečekanou rychlostí.

Raphaël Varane: Moment k zapamatování

Neuznáte mi gól? Tak dám jiný!

Psala se 34. minuta zápasu Realu Madrid na Getafe, když šel Raphaël Varane odvážně do centru Ferlanda Mendyho a díky jeho snažení míč skončil v síti! Obránce slavil svůj druhý gól v sezoně, ovšem na základě opakovaných záznamů byl zapsán jako vlastní. Poslední se totiž míče dotkl domácí brankář.

To Varana správně naštvalo. A ve chvíli, kdy Getafe zrovna Bílý balet nepříjemně tlačilo, udeřil znovu. Znovu hlavou. Tentokrát mu ale gól již nic vzít nemohlo. I když, nemohlo... Ještě ho musel přezkoumat VAR. Branka každopádně platila a Varane se mohl radovat. Tohle byl jeho zápas.


Známka od Podvinha: 2

Opět dvojka. A hodnocení může být hodně podobné jako u Carvajala. Také Varane totiž prožívá z individuálního hlediska povedenou sezonu, ale jistě ne perfěktní. Pár chybiček se vloudilo.

Na druhou stranu je francouzský stoper větším a větším lídrem, ve smyslu fotbalovém. V několika zápasech to byl on, kdo držel obranu Realu. A defenzivní statistika týmu mluví za vše.

Známka od čtenářů

Oznámkuj Raphaëla Varana za jeho sezonu i ty. Známkujeme jako ve škole, to znamená 1 vynikající, 3 průměrný a 5 nedostatečný.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (1 příspěvek) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!