Hodnocení hráčů: Alphonse Areola. Spolehlivá dvojka s jednou hrubkou

Čas 16. 03. 2020, 15:45 | Autor podvinho
Alphonse Areola v akci
Alphonse Areola v akci

Do Realu Madrid přišel Alphonse Areola na poslední chvíli jako náhrada za odcházejícího Keylora Navase. Zatímco Kostaričanovi byla role dvojky za Thibautem Courtoisem málo, Francouz ji přijal. V brance Bílého baletu zatím stál v osmi zápasech. Jak si vedl?

Alphonse Areola

Soutěž Minuty Ink. góly Čistá konta
La Liga 270 3 1
Liga mistrů 134 1 1
Copa del Rey 270 5 1
Superpohár 0 0 0
Celkem 674 9 3

První zápas si Alphonse Areola odbil 25. září proti Osasuně a hned vychytal čisté konto při výhře 2:0. Celkově odchytal Francouz tři duely ve španělské lize, tři zápasy v Copa del Rey a dvakrát se představil v Lize mistrů. V každé soutěži vychytal jedno čisté konto.

Areola ukázal, že je velmi spolehlivou dvojkou. Výjimkou byl zápas s Granadou, kde za stavu 3:1 pro Real udělal obrovskou chybu při rozehrávce a favorit se o tři body ještě musel strachovat. Jinak v utkáních několikrát ukázal své přednosti, mezi které patří včasné výběhy či skvělé reflexy.

Alphonse Areola: Moment k zapamatování

Debut s čistým kontem a zásah jednou rukou

Jak jsme již psali, hned ve svém prvním utkání za Real udržel Alphonse Areola čisté konto. Bylo to proti Osasuně. Nutno dodat, že příliš práce neměl, jednou ovšem skvěle zasáhl. A fanoušci si zapamatovali také jeho netradiční stáhnutí centrovaného míče - jednou rukou.


Známka od Podvinha: 3

Areola je podle mě možná až příliš dobrý brankář na to, aby byl dvojkou. Z toho, co zatím předvedl v dresu Realu, je ale těžké soudit, jelikož jde o malý vzorek zápasů. Negativem je jednoznačně hrubka proti Granadě, jinak ovšem působil jistě. Moc se mi líbí, jak dokáže být dominantní ve vzduchu.

Přesto dávám průměrnou známku 3. Jednak proto, že zápasů bylo opravdu málo a zadruhé také ve srovnání s Courtoisem, který byl přece jen svými výkony výraznější.

Známka od čtenářů

Oznámkuj Alphonse Areolu za jeho sezonu i ty. Známkujeme jako ve škole, to znamená 1 vynikající, 3 průměrný a 5 nedostatečný.

Jakou známku byste dali Alphonsi Areolovi za tuto sezonu?

1 (Počet hlasů: 34)
34

2 (Počet hlasů: 160)
160

3 (Počet hlasů: 64)
64

4 (Počet hlasů: 28)
28

5 (Počet hlasů: 25)
25Celkem hlasovalo: 311

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!