Jsem Reinier, je mi 18 let a chci se zapsat do historie Realu Madrid, řekl mladý Brazilec pro deník AS

Čas 21. 01. 2020, 14:15 | Autor Laša | Zdrojas.com
Reinier v roce 2018 navštívil Santiago Bernabéu
Reinier v roce 2018 navštívil Santiago Bernabéu

Real Madrid má od včerejška novou talentovanou posilu. Je jí teprve osmnáctiletý brazilský hráč Reinier. Co řekl v jednom z prvních rozhovorů pro deník AS jako hráč Los Blancos?

V březnu 2018 jsi byl na Santiago Bernabéu. Napadlo tě už tehdy, že by ses mohl stát hráčem Realu Madrid?

Snem každého malého kluka je hrát v tak velkém klubu, jakým je Real Madrid. Ale když jsem tehdy navštívil Bernabéu, nečekal jsem, že se za tu dobu stane tolik věcí, a já si budu moci svůj sen splnit tak brzy.

Jak jsi se dozvěděl o zájmu Realu Madrid?

Byl jsem zrovna na klubovém mistrovství světa. Moje rodina společně s agentem přišli za mnou na hotel, kde mi řekli o tom, že o mě stojí Real Madrid. Byl jsem velice překvapený, ale zároveň šťastný.

Ve Španělsku se okamžitě objevily zprávy, že jsi začal sledovat hráče Realu Madrid na instagramu. Udělal jsi to proto, že jsi už věděl, že přestoupíš?

Tyhle věci spolu nesouvisí. Přes Instagram sleduji několik hráčů z různých týmů. Ale Madrid jsem vždy sledoval a obdivoval hráče, kteří to do tohoto klubu dotáhli.

Už jako dítě jsi sledoval Madrid. Proč?

Real Madrid je největší klub na světě. Vždy měl fantastické hráče. Když jsem byl malý, můj otec mě hodně nabádal k tomu, abych sledoval zápasy Realu Madrid. Pamatuji si éru Galácticos. Už tehdy jsem byl duší fanoušek Realu. Navíc ještě jako teenager jsem vnímal a vnímám generaci hráčů, která se stala čtyřikrát šampiony v Lize mistrů.

Ve Španělsku se o tobě psalo jako o hráči, který vyrůstal v těžkých podmínkách. Jaké bylo tvé dětství?

Moji rodiče na mě nikdy nedali dopustit. Zrovna tak ale mým sestrám nikdy nic nechybělo. Otec je s Brazílií mistr světa ve futsalu. Poprvé jsem si začal s míčem hrát na ulici, ale to asi každý malý kluk v Brazílii. V 11 letech dospěla rodina k názoru, že pro můj vývoj bude lepší, když opustím Brasílii (hlavní město Brazílie – pozn. redakce) a přesunu se do Ria de Janeira. Šel se mnou jen otec. Matka se sestrami se do Ria přestěhovaly až ve chvíli, kdy panovala jistota, že se fotbalem budu moci živit, a že budeme mít dobré podmínky pro život.

Kdo je tvůj fotbalový idol?

Mám dva. Kaká a Zidane.“

Budeš se pohybovat na rozmezí Castilly a prvního týmu. Tvými trenéry tedy budou Raúl a Zidane. Jak zareaguješ, až je uvidíš poprvé?

Jsou to fotbaloví velikáni. Zapsali se do historie Realu Madrid na hřišti i mimo něj. Když se s nimi setkám? No, určitě se budu chtít od obou hodně věcem přiučit, takže je budu pozorně poslouchat.

Se kterým hráčem si chceš nejvíce zahrát?

S Benzemou. Je to hráč, u něhož se mi hodně líbí jeho styl hry. Je skvělé se na něj dívat. Ale těším se i na ostatní spoluhráče.

Jaký debut za Real si přeješ?

Asi to, o čem sní každý kluk a hráč, který přijde do Madridu. Dát při svém debutu branku. Ale vím, že tento můj sen je zatím daleko. Musím postupně jít krok za krokem.

Pošli přes deník AS zprávu fanouškům Realu Madrid.

Ahoj Madridistas! Jsem Reinier z Brazílie a je mi 18 let. Chci se zapsat do historie tohoto klubu. Dám vše do toho, abych správně reprezentoval barvy toho největšího klubu na světě. Spolehněte se na mě! Hala Madrid y nada más!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!