REPORT: Real Madrid - Atlético Madrid 1:0. O výhře v superpoháru rozhodly až penalty!!!

Čas 12. 01. 2020, 21:42 | Autor Laša
Luka Modrić
Luka Modrić

Real Madrid získal do své sbírky španělský superpohár!!! Ani půlhodinové prodloužení nenabídlo divákům na stadionu krále Abdulláha branku. Finále španělského superpoháru tak musely rozhodnout až pokutové kopy. Tu poslední proměnil Sergio Ramos!

Vítězná sestava se nemění, řekl si před utkáním zřejmě Zinedine Zidane, a tak proti Atléticu nasadil od počátku totožnou sestavu, která zvládla semifinálové utkání proti Valencii. Podobně uvažoval i Diego Simeone. Jedinou změnou v jedenáctce Los Colchoneros byl návrat José Mariía Gímeneze do sestavy, v níž nahradil Saviće.

Oblaka v bráně Atlética jako první ohrozil v 5. minutě technickou střelou Casemiro. Z dálky to vyzkoušel o pár minut poději Luka Modrić. Colchoneros zahrozili po chybě Sergia Ramose v rozehrávce. Joao Félix však bránu netrefil. Courtois nemusel zasahovat ani proti střele Álvara Moraty z 20. minuty. Na několik dalších minut měli více ze hry svěřenci Diega Simeoneho, ale po půl hodině hry se zatáhli, a do konce poločasu se převážně bránili stupňujícímu se tlaku Los Blancos. Proti tuhé obraně Atlética se však hráči Realu prosazovali jen těžko. A tak za zmínku stojí jen průnik Ferlanda Mendyho ve 38. minuty, kdy se francouzský bek dostal až do pokutového území, kde z ostrého úhlu prověřil Oblakovu pozornost. Minutu před přestávkou se při rohovém kopu uvolnil Casemiro, ale jeho hlavička skončila těsně nad břevnem. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupili lépe hráči Los Blancos. Aktivní byl zejména Luka Jović, který dostal přihrávku za obranu a po dlouhém úprku se dostal až do pokutového území, byl však ubráněn Gímenezem a Felipem. O pár chvil později Jović jen těsně netrefil bránu. Na další příležitost jsme čekali až do 68. minuty, kdy Jović zvládl odcentrovat na Valverdeho, který byl zcela sám před Oblakem. Dostal se k hlavičce, ale trefil jen své koleno a míč putoval do zámezí. Vzápětí sehrálo Atlético rychlou akci, na jejímž konci byla nepřesná střela Lodiho. V 80. minutě musel Thibaut Courtois likvidovat nebezpečnou střelu Moraty. Do branky nezamířil ani střídající Mariano, střílející z otočky. V nastavené čase ještě vystřelil na Oblaka ve vápně Rodrygo, bohužel pro Real však mířil jen do středu branky. Překvapit Courtoise chtěl ve 3. nastavené minutě Thomas z přímého kopu, ale brankář Los Blancos neposedný míč zkrotil.

Úvodní minuty prodloužení bylo nebezpečnější Atlético. Do dobré pozice si nabíhal Vitolo, a krátce po něm nebezpečně hlavičkoval Gímenez. Technickou střelu vyslal na Oblaka ve 100. minutě Toni Kroos, bránu však tentokrát netrefil. I ve druhé části prodloužení si oba týmy připravily zajímavé příležitosti. Courtois musel nadvakrát likvidovat příležitost Atlética. O poznání nebezpečnější byla na druhé straně dvojice Modrić – Mariano. Oblak nejprve fantasticky zlikvidoval střelu chorvatského záložníka, dorážka Mariana postrádala razanci a mířila přímo do prostoru, kam se vrátil brankář Los Colchoneros. Ve 115. minutě se řítil sám na Courtoise Álvaro Morata. Za záchrannou brzdu musel na poslední chvíli zatáhnout Fede Valverde, který ale po faulu zaslouženě viděl červenou kartu. Real Madrid tak dohrával jen o deseti mužích na trávníku. Trippierův pokus z přímého kopu mířil jen do zdi, Courtois však musel zasahovat proti míči, který tečoval Mendy. Brankář Los Blancos se musel činit i při nebezpečné střele Correy. Real přežil horké chvilky v závěru a šlo se do penaltového rozstřelu. Zatímco Saúl mířil do tyče, a Thomase vychytal Courtois, střelci Realu se v pořadí Carvajal, Rodrygo, Modrić a Ramos nemýlili! Real Madrid tak získal letošní superpohár!!!