Známky pro hráče Realu za podzim: Zlepšující se Courtois i vyladěná obrana

Čas 29. 12. 2019, 11:54 | Autor podvinho
Známkování hráčů za podzimní sezonu
Známkování hráčů za podzimní sezonu

Konec roku tradičně patří různému bilancování. V tomto miniseriálu na webu BilyBalet.cz oznámkujeme jednotlivé hráče za jejich výkony v podzimní sezoně. Začínáme obranou a brankáři.

Hráče hodnotím známkami od 1 do 10, přičemž 1 znamená tragické výkony a 10 naprosto mimořádné. Do známkování jsou zařazeni všichni hráči, i ti, kteří odehráli málo minut.

Thibaut Courtois - 7

1 756 minut

Sezonu nezačal dobře a pochyby o jeho příchodu zesílily. Dokonce se psalo o psychických problémech. Ať tak či tak, Courtois velký tlak zvládl. Důležitý zápas na půdě Galatasaray se stal zlomovým. Od té chvíle chytal Courtois naprosto parádně a stal se skutečnou oporou Realu. Jen tak dál!

Alphonse Areola - 6

405 minut

Odchod Keylora Navase fanoušky hodně bolel, ale bylo jasné, že tak vynikajícího brankáře je na lavičce škoda. Areola naopak tuto roli plnil na výbornou. Když zasáhl do hry, předváděl stabilní výkony, připsal si dokonce i několik kvalitních zákroků. Zároveň zavinil i jeden gól obří hrubkou.

Dani Carvajal - 8

1 800 minut, 1 gól, 5 asistencí

Podobně jako někteří další prožil horší začátek sezony, ale pak se výrazně zvedl a podával výkony, na které jsme u něj zvyklí. Nebezpečný v útoku a kvalitní v obraně. V La Lize má velmi dobrou bilanci 1 gól a 4 asistence. V Lize mistrů přidal jednu asistenci. Opora a klíčový hráč základní sestavy.

Álvaro Odriozola - 2

434 minut, 1 asistence

Tohle se nepovedlo. Bohužel. Odriozolovi podzimní sezona absolutně nevyšla od samého začátku, vše pak korunoval zbytečnou červenou kartou na půdě Mallorcy. Od té doby už hrál jen jednou - v Lize mistrů, v zápase, kde o nic nešlo. V Realu to už bude mít hodně těžké. Jediným světlým momentem byla jedna asistence.

Raphaël Varane - 7

1 800 minut, 1 gól, 1 asistence

Stejně jako Carvajal prožil horší začátek, ale pak se zvedl a hrál výborně. I díky Varanovi byla obrana Realu ve druhé polovině podzimu velmi pevná. Ve španělské lize dal navíc jeden důležitý gól a přidal i asistenci.

Sergio Ramos - 8

1 950 minut, 5 gólů

Osmička je možná až přehnaná, ani Sergio se nevyhnul chybám... Na druhou stranu je potřeba ocenit, že právě Ramos je jednoznačným lídrem obrany, která inkasovala v La Lize za 18 zápasů jen 12 gólů. Kapitán Realu navíc přidal 3 vstřelené branky v lize a 2 v Lize mistrů. V současné chvíli si nejde představit madridský klub bez Ramose.

Éder Militão - 6

543 minut

Naznačil velký potenciál. Zároveň ale Éder Militão neodehrál tolik minut (543), aby se dala dělat velká hodnocení. První dojmy z jeho angažmá jsou nicméně pozitivní. Vyznačuje se velkým důrazem a na Brazilce tradičně kvalitní technikou. Ze začátku na něm byla občas znát nervozita, proto se nevyhnul chybičkám, ale zlepšuje se.

Nacho - 5

349 minut

Kvůli zranění odehrál málo minut. Když nastoupil, nezklamal, ale ani neoslnil. Nadále by měl zůstat spolehlivým náhradníkem.

Marcelo - 6

807 minut, 4 asistence

Také ho brzdila zranění a to druhé bohužel zrovna ve chvíli, kdy se začal rozjíždět. Na rozdíl od Varana s Carvajalem ale nedostal ke zlepšení tolik prostoru. Věřím, že pokud ho již zranění přestanou omezovat, ještě nám ze svého umění hodně předvede. Hodnocení mu zvedá, že stihl 4 asistence.

Ferland Mendy - 6

942 minut

Hráč, který fanoušky zatím trochu rozděluje. Upřít se mu ale nedá obrovská snaha, bojovnost a také vynikající fyzický fond. Navíc je Mendy kvalitní v defenzivě, což se například v El Clásiku hodně vyplatilo. Na druhou stranu je jasné, že přidat musí v ofenzivní stránce. S míčem si ne vždy tyká, z čehož pak vznikají i nepřesné přihrávky. Z celkového pohledu to ale nebyl špatný půl rok nové posily.

A jak to vidíš ty? Oznámkuj hráče v komentářích!

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (21 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!