BLOG: (Ne)penalty nesmí zakrýt to hlavní! Real jde pod Zidanem nahoru, zkoušku zvládl

Čas 19. 12. 2019, 11:51 | Autor podvinho
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Když jsme si ve speciálním dílu našeho podcastu přáli, aby se po El Clásiku nemuselo mluvit o rozhodčím, asi jsme to zakřikli... Sudí bohužel zápas Realu s Barcelonou ovlivnil. Výsledek ale již nezměníme. Pojďme se soustředit na něco, co bude mít na budoucnost větší vliv.

Není potřeba debatovat o tom, že Real měl kopat penalty za fauly na Raphaëla Varana. Je s podivem, že v takovém případě nepomůže VAR... Ale to není podstata toho, co mám po tomto utkání na srdci.

Real Madrid hrál výborně! Zidanův tým jednoznačně El Clásico zvládl, těžkou zkouškou prošel. Na jedničku s hvězdičkou to kvůli výsledku není, ale i tak to bylo s vyznamenáním. Z toho mám radost.

Real totiž ukázal, že i druhá Zidanova éra může mít svůj smysl. Že dal Francouz opět dohromady vynikající partu a razí styl, se kterým můžeme být znovu velmi úspěšní. To je do budoucna klíčové.

El Clásico dalo rovněž Realu návod, jak hrát dál. Nejen proti Barceloně, ale i proti dalším týmům ze Španělska a samozřejmě také v Lize mistrů. Velké zápasy Real pořád umí.

Je ovšem potřeba zvládat i ostatní utkání. Aby se například neopakovala druhá půle z Valencie, kde Real úplně vypadl z role. El Clásico mu ukázalo, jak na to.

Velmi potěšující jsou rovněž individuální výkony. Ferland Mendy ve svém prvním Clásiku obstál, fantasticky si vedl Fede Valvarde. Vynikající zápas odehrál Gareth Bale. A lídři splnili své role na výbornou.

Jasně, výsledku 0:0 je po takovém zápase opravdu škoda. Nemohu se zbavit dojmu, že kdyby byla takto ve hře lepší Barcelona, skončí to debaklem tři čtyři nula... Ale to už nevrátíme.

Poslední El Clásico nám každopádně ukázalo mnoho pozitivního. Tomuhle týmu musíme věřit. Zinedine Zidane opět dělá svou úlohu výborně, ač se chybám určitě nevyhne.

To je to, co si vzít ze zápasu. Hrubkám rozhodčího v neprospěch Realu navzdory.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (53 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!