Velký počet zraněných? Výzva a příležitost pro Viníciuse, Rodryga, Brahima a Joviće

Čas 05. 12. 2019, 16:53 | Autor Laša | Zdrojas.com
Vinícius Júnior a Rodrygo
Vinícius Júnior a Rodrygo

Pokud má Zinedine Zidane všechny své svěřence k dispozici, nemají Rodrygo a Vinícius, navzdory nesporným kvalitám, kvůli nízkému věku a nedostatku zkušeností, zaručeno, že se na ně bude francouzský trenér v klíčových utkáních a okamžicích zápasů spoléhat. Po Novém roce však může být vše jinak.

Real Madrid v prosinci čeká jedna z klíčových fází sezony. Tři náročné zápasy proti Valencii, Barceloně a Bilbau mohou napovědět, jakým směrem se letošní ročník bude ubírat. Celkově za 14 dnů odehrají Zidanovi svěřenci 5 zápasů. Podle deníku AS ještě nikdy v historii neměl Real takto nahuštěný program během dvou týdnů. Hráči budou mít k odpočinku mezi těžkými zápasy 3-4 dny.

V této nejméně vhodné chvíli se přitom Bílému baletu zhroutily takřka všechny ofenzivní alternativy. Ze zkušených a ostřílených hráčů je k dispozici pouze Karim Benzema. Seznam zraněných hráčů je značný – Gareth Bale, Lucas Vázquez, Marco Asensio a Eden Hazard. Kdo vedle Benzemy Zidanovi zbyl? „Jen“ dravé mládí – Brahim, Luka Jović, a hlavně brazilské duo Vinícius a Rodrygo.

Absence velkého počtu ofenzivě laděných hráčů nemusí být pro Real Madrid fatální. Zvlášť když se do velké formy rozehrává Isco, kterému nejvíce vyhovuje systém 4-4-2. Ale i Karim Benzema, pokud by měl být k dispozici na zápasy na stadionech Mestalla a Camp Nou, bude potřebovat odpočinek.

Dá se tak očekávat, že proti Espanyolu a Bruggám dostanou příležitost ukázat se hlavně mladé pušky. Vinícius začal sice slibně, když v úvodním ligovém utkání proti Celtě Vigo nastoupil v základní sestavě, od té doby v ní však byl již jen 3x. Jinak sbíral starty po minutách jako střídající hráč. Pouze jedna vstřelená branka navíc není nikterak skvostná bilance.

Lépe je na tom Rodrygo, který již vstřelil branek pět a odehrál o něco málo více minut (535 proti 448 Viníciusovým). Ale ani tento mladý Brazilec si nedokáže zatím držet konstantně vyrovnané dobré výkony. V pěti za sebou jdoucích zápasech v říjnu a listopadu sice nastoupil v základní sestavě, ale od hattricku, který vstřelil Galatasarayi, šla jeho forma lehce dolů.

Zranění čtyř dalších křídelníků (Hazarda, Balea, Lucase a Asensia) mohou tito dva mladí brazilští útočníci využít k tomu, aby si do nového roku vybojovali lepší pozici v týmu.

O něco menší šanci má Brahim Díaz, který byl v průběhu podzimu navíc zraněný. I on by však mohl v některých utkáních dostat příležitost alespoň jako střídající hráč.

Složitější je pozice Luky Joviće. I vinou zranění toho příliš zatím neukázal, navíc pokud je Karim Benzema ve skvělé formě, nemá Zinedine Zidane menší důvod nasazovat na hrot nikoho jiného. Dá se však čekat, že minimálně proti Espanyolu a Bruggám by herní prostor mohl dostat i Jović.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (25 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!