Zidane objevil klenot jménem Valverde. Real Madrid s ním v sestavě v této sezoně ještě neprohrál!

Čas 04. 12. 2019, 15:45 | Autor Laša | Zdrojas.com
Fede Valverde proti Atléticu Madrid
Fede Valverde proti Atléticu Madrid

Fede Valverde je prozatím kometou této sezony, alespoň pokud jde o Real Madrid. Ačkoliv začínal jako hráč, s nímž se počítalo spíše s lavičkou, postupem času se pro Zidana stal nepostradatelným.

Řečí čísel. Pokud byl El Pajarito, jak se Valverdemu přezdívá, na hřišti, vstřelil Real Madrid 26 branek, což je průměrně branka za každých 29 minut. Ještě impozantněji přitom vyhlíží statistika gólů obdržených. Když mladý Uruguayec hrál, inkasoval Bílý balet jen tři branky – dvě od Granady, jednu od Sociedadu. Valverde prozatím odehrál 764 minut.

A jak si vedl Zidanův výběr bez něj? Ve zbylých 946 minutách Real Madrid vstřelil branek 13, ale obdržel jich hned 14! Čili navzdory tomu, že Valverdeho herní čas netvoří prozatím ani polovinu z toho, co mohl odehrát, s ním dokázali Los Blancos vstřelit o více než polovinu branek více, ale inkasovali zhruba čtyřikrát méně! Impozantní čísla dokazují důležitost Fedeho pro hru Realu Madrid.

Tato statistika se pochopitelně promítla i do bodového zisku týmu. Pokud Fede Valverde nastoupil v základní sestavě, což se doposud stalo v 9 utkáních, bral Bílý balet ze všech body za 7 výher a 2 remízy (na Wanda s Atléticem a proti PSG, kde však opouštěl trávník za stavu 1:0, a neměl tak podíl na srovnání Pařížanů v posledních minutách).

Růst jeho důležitosti pro tým je patrný i v dalších číslech. Loni pod Lopeteguim, Solarim a Zidanem nastřádal všehovšudy 1111 minut, tedy jen 22 % z možné minutáže. Letos již má minut 764, tedy 44,7 %. Zbývá nějakých 360 minut, tedy 4 kompletní zápasy, aby překonal své loňské číslo.

Jeho progres je vidět v loňské sezoně, kdy Valverde začínal mezi střídajícími hráči, a kdy v úvodních šesti zápasech Realu Madrid nasbíral jen 22 minut. Skvělý zápas, který odehrál proti Atléticu Madrid mu však otevřel dveře do základní sestavy. Důvěra francouzského trenéra byla patrná například v Istanbulu, kde Real Madrid sehrál dost možná klíčové utkání základní skupiny Ligy mistrů.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!