Luka Modrić předal Messimu Ballon d´Or. Nesmírně gentlemanské gesto, uvádí média i rival

Čas 03. 12. 2019, 09:10 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Luka Modrić a Leo Messi na Ballon d´Or
Luka Modrić a Leo Messi na Ballon d´Or

„Sport i fotbal nejsou jen o vítězství. Jsou také o respektování vašich spoluhráčů a soupeřů,“ uvedl na sociálních sítích Luka Modrić. Včera se v Paříži zúčastnil vyhlašování letošního ročníku ankety Ballon d´Or. Chorvatský záložník a vítěz z loňského roku na galavečeru osobně předal cennou trofej svému nástupci pro rok 2019.

Luka Modrić znovu ukázal velký charakter a smysl pro fair play. Hráči Realu Madrid měli včera osobní volno. Ačkoliv se nedostal ani do Top 30, rozhodl se využít pozvání pořadatelů a na galavečeru osobně předat trofej Leo Messimu.

Tímto krokem šel příkladem dvěma největším hvězdám fotbalu posledních let. Ačkoliv byli oba nominováni mezi nejlepších 10, na slavnostní galavečer, na němž Modrić přebíral cennou trofej, nedorazil Cristiano Ronaldo (loni celkově 2.) ani Leo Messi (celkově 5.).

Deník Marca ve svém komentáři na adresu Modriće uvedl: „Luka je čistá elegance na i mimo hřiště. Gentleman, který ctí tento sport a tuhle hru.“ Chorvatův krok ocenila na twitteru i FC Barcelona: „Skutečný gentleman.“

Luka Modrić se stal prvním hráčem, kdo takové gesto při vyhlašování Ballon d´Or učinil. Jak sám připustil, doufá, že se stane tradicí, že novému vítězi předá trofej pro nejlepšího hráče jeho předchůdce z loňského roku. Tímto gestem nepřímo nutí Lea Messiho, aby se podobným způsobem zachoval i on, až uvolní trůn pro svého nástupce.

Jeden z veršů staré hymny Realu Madrid zní: „Cuando pierde da la mano, sin envidias ni rencores,“ což se do češtiny dá volně přeložit jako: „Když prohrajete, potřeste si rukou se soupeřem, bez toho, aniž byste mu záviděli nebo jej nenáviděli.“ Luka Modrić tak prokázal, že hodnoty, které Real Madrid vyznává, jsou mezi hráči stále v paměti.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!