Iscova obroda! Záložníkovi pomohl návrat k systému, se kterým Zidane vyhrál Ligu mistrů

Čas 02. 12. 2019, 13:12 | Autor podvinho | Zdrojas.com
Isco už poznal v Realu i kapitánskou pásku
Isco už poznal v Realu i kapitánskou pásku

Výborná zpráva z posledních dvou zápasů Realu Madrid? Mimo jiné výkony hráče, nad kterým se už (opět) lámala hůl. Tím hráčem je Isco. Může být pro Bílý balet znovu důležitým hráčem? Odpověď tkví ve zvoleném systému.

Proti Realu Sociedad nastoupil Real Madrid v této sezoně tradičním systému 4-3-3 s útočnou trojicí Eden Hazard, Karim Benzema a Rodrygo. Právě posledně jmenovaný zažil slabší zápas, což je v jeho věku normální a Zinedine Zidane si to jistě dobře uvědomuje.

Možná i proto přišlo v sestavě proti PSG v Lize mistrů jedno překvapení. Rodryga nahradil Isco a tím se také změnilo rozestavení Bílého baletu. Stejný jev se opakoval v Alavésu, jen zraněného Hazarda vystřídal v základu Gareth Bale. Iscova pozice ovšem zůstala beze změny.

Trenér Zidane se tím vrátil k systému, který mu již v minulosti úspěch přinesl. Právě v tomto rozestavení a s Iscem v sestavě vyhrál Real finále Ligy mistrů v Cardiffu proti Juventusu i o rok později v Kyjevě proti Liverpoolu. Záloha v těchto utkáních hrála klíčovou roli.

Znamená to velký Iscův návrat? Na takové prognózy je hodně brzy. Jasné nicméně je, že Zidane má zase více možností. Hráčů, kteří si výkony říkají o základní sestavu, je totiž momentálně určitě více než 11. A to je skvělá zpráva.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!