Real není spokojen s termínovou listinou. Barcelona je ve výhodě, zní z klubu

Čas 13. 11. 2019, 21:52 | Autor Laša | Zdrojas.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Do prvního El Clásika letošní sezóny zbývá ještě měsíc, na bojišti před nejsledovanějším utkáním španělské La Ligy je již dávno rušno. Ačkoliv výbor pro hospodářskou soutěž RFEF (španělské královské fotbalové federace) rozhodl o termínu po konzultaci a dohodě mezi oběma kluby, Real Madrid má ve finále pocit, že ve výhodě budou Katalánci.

El Clásico se po odkladu z konce října muselo odehrát do konce letošního kalendářního roku. Nabitý program obou klubů však znamenal, že se volný termín bude hledat jen velice těžko. A tak se v Barceloně bude hrát až 18. prosince. Alespoň takto rozhodl zodpovědný orgán v rámci RFEF, přičemž La Liga neochotně souhlasila.

Jenomže současně s tím, jak bylo stanoveno datum dohrávky, zveřejnila La Liga jízdní řád až do konce roku, včetně zápasů 17. a 18. kola, které se budou hrát před a po El Clásiku. A zde nastal problém. Když totiž představitelé Realu souhlasili s termínem utkání na Camp Nou, nevěděli, že bude mít klub podstatně méně času na přípravu.

Barcelona totiž bude zápas 17. kola hrát na Anoetě proti Realu Sociedad v sobotu 14. prosince od 16:00. Také Real Madrid bude hrát venku. Na Mestalle, kde své zápasy hrává Valencia, nastoupí Los Blancos až v neděli od 21:00. A ve středu večer se již Ramos a spol. mají představit na horké půdě v Katalánsku.

A to je o celých 29 hodin méně. Z Madridu začaly okamžitě po zveřejnění termínové listiny přicházet odsuzující komentáře. Real se domnívá, že domácí Blaugranas jsou vedením La Ligy záměrně zvýhodněni.

Není tajemstvím, že současné vztahy mezi Realem Madrid a La Ligou jsou špatné. Již včera jsme psali o tom, že Bílý balet nesouhlasí s odehráním ligového utkání Villarreal – Atlético Madrid v Miami. Dnešní rozhodnutí La Ligy tak v klubu chápou jako jistou odvetu ze strany vedení nejvyšší španělské fotbalové soutěže.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!