Otazníky před začátkem sezony: Rozestavení, druhé křídlo i Bale s Jamesem

Čas 14. 08. 2019, 12:15 | Autor podvinho
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Ostrá sezona startuje Realu Madrid už v sobotu, po nepovedené přípravě ale panuje mezi fanoušky pořádná nervozita. Pojďme se podívat na největší otázky a na možné scénáře.

Rozestavení - klasika, nebo risk?

Tím největším otazníkem je nyní jednoznačně rozestavení, se kterým Real půjdě do prvního ligového duelu se Celtou. V posledních dvou přípravných zápasech totiž Zinedine Zidane zkoušel systém 3-5-2 namísto tradičního 4-3-3. Ačkoliv se v dnešním fotbale rozestavení často mění během zápasu, tady jde o zásadní rozhodnutí.

Hráči Realu jsou jednoznačně zvyklejší na systém se čtyřmi obránci, jenže dá se také říct, že v přípravě nefungoval a Real soupeře často pouštěl do šancí, převážně přes levou stranu (Marcela). Právě to by měla být zásadní výhoda rozestavení 3-5-2, kde bude Marcelo jištěn dalším stoperem a může se více věnovat ofenzivě, kde dokáže být velmi nebezpečný.

Ještě větší volnost by při volbě tohoto systému měl Eden Hazard, na druhou stranu by už nebylo místo pro druhé křídlo. A jak se ukázalo například na půdě AS Řím, podpora Viníciuse, který hrál výborně ve druhém poločase, v tom první hodně chyběla.

A je tu ještě jeden zásadní problém. Při rozestavení 3-5-2 tým nutně potřebuje, aby ofenziva neležela jen na ofenzivní dvojici. Ideálně by tak Real měl mít gólového středního záložníka, který útok často podporuje. Jenže ten v tuto chvíli v kádru není (pokud nepočítáme Jamese).

Druhé křídlo. Nebo Isco?

Pokud se Zidane přikloní ke klasice 4-3-3, vzniká další otazník. A to ten, kdo doplní dvojici Eden Hazard - Karim Benzema.

Jak již bylo zmíněno, v dobrém světle se v Římě uvedl Vinícius, který ale jinak na pravém křídle zatím podával poloviční výkony než na levé straně v minulé sezoně. Ta ovšem nyní bude patřit Hazardovi a tomu se mladý Brazilec musí přizpůsobit.

Další variantou je Lucas Vázquez, který ale v Římě nedostal ani minutu. Za zvážení určitě stojí také Isco, jenž není typickým křídlem a při jeho zařazení do základní sestavy by se dalo počítat s takzvaným diamantem. Isco by měl volnost.

Naopak do zápasu jistě nezasáhnou zranění Brahim a Asensio a nejspíš ani mladíci Rodrygo a Kubo.

Co s Garethem Baleem?

Nemá cenu znovu opakovat celý letní příběh Garetha Balea, ale v Římě, na rozdíl třeba od Lucase, dostal Velšan od Zidana šanci a předvedl pár dobrých momentů.

Může být i on variantou do základu? Spíše ne. Španělská média se shodují, že Zidane nadále preferuje jeho odchod, vše ale zkomplikovalo vážné zranění Marca Asensia. I kdyby Bale zůstal, místo si bude muset nejdříve vybojovat.

Ještě menší šance se dávají Jamesovi. Přestože zamrzla jednání s Neapolí, Zidane podle všeho prostě o Jamese nestojí. Real ho ovšem nechce pustit do Atlétika, takže to ještě vypadá na složitější jednání. V sobotu ho ale zcela jistě v sestavě neuvidíme.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (73 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!