REPORT: Salzburg - Real Madrid 0:1. Hubenou výhrou zajistil premiérovou branku Hazard

Čas 08. 08. 2019, 10:27 | Autor Toldo
Eden Hazard a Karim Benzema

V předposledním přípravném zápase Los Blancos udolali domácí FC Red Bull Salzburg 1:0, když si premiérovou branku v dresu Realu Madrid připsal po individuální akci Eden Hazard.

Real Madrid nastoupil tentokrát v netradičním rozestavení, kdy obranu před Courtoisem tvořili 3 stopeři Militão, Varane a Ramos, před nimi čtyřčlená záloha s přeškolenými obránci Carvajalem a Marcelem na krajích, mezi nimi Kroos a Casemiro. Útočné trio nastoupilo od začátku ve složení Isco-Benzema-Hazard.

Real Madrid hned od začátku diktoval tempo hry, zejména Marcelo se vyžíval v technických finesách. V první šanci zápasu se objevil ve 13.minutě po centru Hazarda Benzema, ale zblízka domácího gólmana neprostřelil. Skóre utkání se poprvé měnilo až o 7 minut později, kdy se Hazard vyhnul ofsajdové pasti domácích, ze strany si potáhl míč na osu hřistě a střelou z hranice šestnáctky zaznamenal první gól v dresu Realu, přestože si domácí brankář na jeho střelu sáhnul.

Domácí mohli odpovědět hned o minutu později, ale hlavička po trestném kopu skončila mimo branku. Mnohem větší šanci měli domácí v minutě 27. kdy Minamino po prudkém centru netrefil téměř z malého vápna poloprázdnou hostující branku. Zbytek prvního poločasu už přinesl pouze náznaky šancí, vyjma Hazardova úniku, který se po perfektním uvolnění řítil na domácího brankáře, který však jeho střelu po zemi na bližší tyč chytil.

V přestávce Real vystřídal, dobře hrajícího Militãa nahradil Nacho a Casemira Fede Valverde. Domácí vystřídali hned 4 hráče a na hřišti se to začalo projevovat. Ať už žlutými kartami za fauly (Varane, Carvajal Nacho a Valverde), nebo šancí Daky, který v šanci sám před Courtoisem přeloboval i branku. Na hřiště se v dalších sériích střídání dostali i Jovic, Vinícius a Odriozola, kteří nahradili Hazarda, Benzemu a Carvajala. Jediné šance, které Real v druhé půli měl, Benzema a Jovic neproměnili, ale i přesto Real vedení udržel.