Konec Balea v Realu je na dohled. Zájem mají čínští majitelé Interu Milán a Slavie Praha

Čas 22. 07. 2019, 19:27 | Autor thjuks | Zdrojas.com, marca.com
Gareth Bale je na odchodu
Gareth Bale je na odchodu

Konec Garetha Balea v Realu je otázkou hodin, nebo nižších jednotek dní. Hlavním jmenovatelem přestupové bomby není sportovní stránka věci, ale především hráčův plat.

Že o Balea v Realu už není zájem bylo veřejné tajemství. Vše prolomil Zidane nekompromisním prohlášením: „Jednáme o Baleově odchodu.“

Na to trochu nepatřičně reagoval Baleův agent Jonathan Barnett. „Zidane je ostuda,“ opřel se do trenéra Realu Madrid. „Nebere ohled na hráče, který udělal pro klub tolik.“

S nutností hráčova odchodu se Barnett už smířil. Jenže problém je, že o Balea není takový zájem, jaký by si agent představoval. Bale má v Realu podle deníku AS plat 14,5 milionů eur čistého ročně, a stejnou mzdu vyžaduje i v novém klubu. Velśan byl po odchodu Ronalda a až do příchodu Hazarda jednoznačně nejlépe vydělávajícím hráčem Realu Madrid.

17 milionů eur ročně? Kdo si to může dovolit?

Zdá se, že jedinou možnou variantou odchodu je Čína. Ačkoliv nejromantičtěji zní údajný zájem Tottenhamu, ve kterém se zrodila Baleova hvězda. Jenže zmíněná mzda je v případě Spurs nepřekonatelný problém.

Další nereálně vypadající spekulací je výměna Neymara z PSG za Balea plus 90 milionů eur. I kdyby byli Pařížané ochotni Balea s jeho mzdou přivítat ve svých řadách, 90 milionů je příliš málo. PSG totiž touží za Brazilce získat minimálně 222 milionů eur, nebo se této sumě alespoň co nejvíce přiblížit.

Podobnou vylučovací technikou můžeme vyloučit i další velkokluby, jako jsou Manchester United a Bayern Mnichov. Vracíme se tak opět k Číně. Kluby nejlidnatější země světa jsou údajně připraveny udělat z Balea nejlépe placeného hráče tamní ligy.

V případě Číny není problém s platem, ale s přestupovou částkou. Zatím to vypadá, že Číňané sice chtějí Balea královsky platit, ale přivést ho chtějí ideálně zdarma. A to se nelíbí Realu Madrid, který za něj zaplatil před šesti lety 101 milionů eur.

Nejpravděpodobnější variantou je Ťiang-su Su-ning. Bale by v klubu, který má stejné vlastníky jako Inter Milán, doplnil údernou dvojici Éder – Alex Teixeira.  Dalším čínským zájemcem je podle španělského tisku Peking Čung-che Kuo-an, který má stejného vlastníka jako pražská Slavia.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!