Kauza Bale: Zájemců je minimum, zbaví se Real hvězdy? Ve hře je i výměna

Čas 06. 07. 2019, 20:34 | Autor podvinho | Zdrojas.com, marca.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Před lety nevídaná situace, dnes realita. Real Madrid má velký problém - nemůže se „zbavit“ hvězdného Garetha Balea. O zájemce je totiž nouze a sám hráč odejít nechce.

Karty jsou rozdány jasně. Real Madrid v čele se Zinedinem Zidanem již nemá o služby Garetha Balea zájem, ovšem hráč má platnou smlouvu do roku 2022 a opustit hlavní město Španělska nechce. To ostatně několikrát v posledních týdnech zopakoval hráčův agent.

Druhým velkým problémem v potenciálním přestupu jsou možní zájemci. Většina týmů si Balea nemůže dovolit nejen kvůli přestupové částce, což by se dalo řešit hostováním, ale i kvůli vysokému platu. Výjimek není příliš a nemůžeme mezi ně počítat z pochopitelných důvodů Man City, Barcelonu či Juventus.

Kdo tedy zbývá? Tak například Bayern Mnichov, který projevil zájem o hostování. To ale údajně zamítl sám hráč, do německa se mu podle několika zdrojů nechce. Pak už zbývá jen Anglie.

Vzpomenout na staré časy by se mohl Bale v dresu Tottenhamu, ovšem podmínkou by bylo výrazné snížení platu. Chelsea má přestupy zakázané. A jsme u posledního možného zájemce - Manchesteru United.

Právě Rudí Ďáblové jsou asi nejrealističtější cílovou stanicí pro velšský expres. United potřebují nutně posílit po další nepovedené sezoně, Bale by se navíc mohl stát částečnou kompenzací v případném přestupu Paula Pogby opačným směrem. I tak by Real musel samozřejmě značně doplatit.

Suma sumárum, odchod Garetha Balea z Realu Madrid může být pořádně tvrdým oříškem a určitě nemůžeme vyloučit scénář, ve kterém Velšan zůstane hráčem Bílého baletu i pro další sezonu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!