BLOG: Potřebuje Real Madrid Eriksena? Je pro něj v sestavě místo?

Čas 30. 06. 2019, 02:12 | Autor Hawk
Christian Eriksen
Christian Eriksen

Spekulace neutichají, dalším jménem na seznamu Madridu má být Christian Eriksen. Byl by ovšem tento přestup užitečný pro Real Madrid?

Real Madrid získal v průběhu června 5 skvělých posil, které ovšem stály pořádný balík peněz. Nyní se Florentino Peréz zaměřuje spíše na odchody hráčů. To ovšem neznamená, že Real už nikoho nekoupí, právě naopak. Paradoxně je teď největší slabinou střed hřiště, to, co v minulosti bylo v Madridu to nejsilnější. Jelikož existuje finanční fair play, tak si myslím, že si bude moci Real dovolit jednu, max dvě nové posily. Nejvíce se spekuluje o Eriksenovi z Tottenhamu. Otázkou je ovšem to, zda je Christian Eriksen posila, kterou Real Madrid potřebuje

Pojďme se podívat na formace, které bude Zinedine Zidane pravděpodobně využívat v další sezóně.

Formace č.1 (zdroj: www.buildlineup.com)

Formace č.1 (zdroj: www.buildlineup.com)

Asi nejčastěji využívaná formace bude opět 4-3-3. Tato formace byla v minulé sezóně použita všemi trenéry. Jedna ze slabin minulé sezóny byla, špatný střed hřiště. Toni Kroos byl mnohdy dost podprůměrný, ale pořád to dokázal vyvažovat klidem na míči a skvělou a klidnou rozehrávkou. Mínusy ovšem jsou ty, že Kroos toho moc nenaběhá a obranná hra se mu také zrovna 2x nelíbí. Na druhé straně je Modrić, hráč, který ve své nejlepší formě dokázal skvěle odběhat střed, vymýšlet neskutečné pasy pro ofenzivní hráče, a navíc k tomu všemu dokázal pomáhat defenzivě. Jenže… Modrićovi bude v září už 34 let, jeho výkony šly v minulé sezóně dolů a je velmi málo pravděpodobné, že by se ještě někdy alespoň přiblížil k jeho top formě. Co tím chci říct, je to, že potřebujeme posílit pozici box-to-box záložníka. Dokáže tuto pozici zahrát Eriksen? Ano dokáže, ale to samé se dá říct o Iscovi. Ovšem ani jeden z dvou jmenovaných není dobrý směrem dozadu. Jejich potenciál využijete na pozici č.10 tedy na pozici střední ofenzivní záložník. Ano varianta s pozicí 10 existuje, a dokonce ji má Zidane velmi rád. Pojďme si jí ukázat a něco si k ní říct.

Formace č.2 (zdroj: www.buildlineup.com)

Formace č.2 (zdroj: www.buildlineup.com)

V druhé formaci už pozice č. 10 je. Tato formace byla Zidanem praktikována z jednoho hlavního důvodu, a to kvůli Iscovi, který je nejplatnější právě na pozici č. 10 s tím, že má větší volnost a kdykoliv se může stahovat do krajů podle potřeby. Pokud by ovšem chtěl tuto formaci Zidane hrát i v příští sezóně, což je velmi pravděpodobné, tak na pozici Isca bude hrát nová posila Eden Hazard, kterému pozice č. 10 s velkou volností nedělá vůbec žádný problém. Pojďme se dostat opět k Eriksenovi, momentálně není v sestavě místo ani pro Isca, je tedy dobré kupovat dalšího podobného hráče Iscovi? Za mě ne. Co je podle mě opět důležité je to, že Luka znovu nemá náhradu. (To samé Kroos). Teoreticky by tam mohl zahrát Isco/Eriksen, ale to bychom směrem dozadu úplně vyhořeli a Casemira by odvezli do blázince.

Formace č.3 (zdroj: www.buildlineup.com)

Formace č.3 (zdroj: www.buildlineup.com)

Formace 4-4-2 je také často používaná Zidanem a dost pravděpodobně jí v příští sezóně také párkrát uvidíme. I v této formaci ovšem není místo pro Eriksena.

Formace pro Eriksena (zdroj: www.buildlineup.com)

Formace pro Eriksena (zdroj: www.buildlineup.com) 

4-2-3-1 je formace v které by mohl Eriksen nastupovat, ovšem pořád by měl obrovskou konkurenci v podobě Isca.

Abych to tedy nějak shrnul. Můj názor je takový, že Eriksena nutně nepotřebujeme, jelikož máme Isca a jelikož Zidane preferuje formace, do kterých buď nezapadá anebo pro něj není místo na úkor Hazarda. Podíváme-li se na lavičku, zjistíme, že nemáme žádnou plnohodnotnou náhradu za Modriće, Kroose a Casemira (nechápu odchod Llorenteho). Myslím si, že by bylo mnohem rozumnější podepsat box-to-box záložníka, který je komplexní. Za mě by byla úplně nejlepší posila, Paul Pogba. Typický box-to-box záložník, který si skvěle rozumí s míčem, dokáže hrát skvěle dopředu, ale je i spolehlivý dozadu. Komplexní záložník, který se přímo nabízí do formace 4-3-3. Levnější volba by pak mohl být Donny van de Beek, Houssem Aouar nebo Tanguy Ndombele, který by mohl být i back up za Casemira.

Podle médií je ale nejblíže k přestupu právě Eriksen. To podle mě bude dost pravděpodobně znamenat odchod Isca. No Zinedine Zidane je určitě chytřejší než já, tak se nechme překvapit co vymyslí, a jaké posily příjdou. Jedno je ale jisté, neposílit střed pole by byla obrovská chyba.

Poznámka: Celý článek je čistě názor jednoho redaktora, tudíž s ním nemusíte souhlasit. Hráči se mohou ve formacích střídat např. Bale místo Viniciuse, Mendy místo Marcela atd..

V komentářích se můžeš rozepsat jaký názor na to máš ty.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!