MARCA: V příští sezóně bude jedničkou mezi tyčemi Courtois. Záda mu má krýt mladý Andrij Lunin

Čas 06. 04. 2019, 17:57 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com
Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

Alespoň tak to tedy uvádí španělský deník Marca. Zidane prý do konce sezóny vysvětlí situaci všem gólmanům královského velkoklubu, aby si mohli hledat nové angažmá, nebo se připravovat na novou sezónu v Madridu.

To se týká hlavně oblíbence a miláčka fanoušků, Keylora Navase. To je bezpochyby skvělý gólman, jenže věk zkrátka zastavit nejde, a jelikož Courtois je o 6 let mladší, dává tato věc logiku. Přestože Courtois po přestupu do Madridu zatím kdovíjak nezáří, Zidane věří, že Belgičan ukáže, že je považován za jednoho z nejlepších brankářů světa právem.

Keylor Navas, který v Realu aktuálně chytá pátou sezónu, se stal jedničkou po odchodu Ikera Casillase. V Realu za tu dobu získal celkem 12 trofejí, v prosinci ale již oslaví 33. narozeniny, proto před sebou může mít poslední velký přestup. Koneckonců, Keylor je rozhodně mezi pěti nejlepšími brankáři na světě, o jeho služby by tedy neměla být nouze. "Mám zde platnou smlouvu, ale pokud mi řeknou, abych odešel, pak odejdu," řekl před pár dny.

Dvojkou za Belgičanem by měl být Ukrajinec Andrij Lunin, kterého Real poslal na hostování do Leganés. Tam se mu ovšem nedaří podle představ šéfů Realu, nastoupil pouze do třech ligových zápasů. V Realu by mu chtěli dát šanci a hlavně se domnívají, že trénink v Realu a možnost chytání v Copa del Rey mu umožní větší růst, než sedět někde na lavičce.

Pokud se tato situace opravdu stane, mnoho fanoušků bude jistě zklamaných, Keylor je skvělý člověk a brankář, ale mít v týmu Courtoise, který má to nejlepší teprve před sebou, Keylora a mladého Lunina, je zkrátka příliš velký luxus, který si Real dovolit nemůže. Navíc je určitě lepší možností dopřát Keylorovi přestup jinam, kde se může stát důležitým členem základní sestavy, v Madridu by seděl na lavičce.

Zatím je nutné brát tuto hypotézu s rezervou, jak sám řekl Zidane v rozhovoru, ještě se nerozhodl, kdo z hráčů po sezóně odejde, ale z logického hlediska, by určitě dávalo smysl si ponechat mladšího gólmana, než oba dva, respektive tři.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!