Trenér shání posily. Do Realu by mohl v létě přijít Ndombele z Lyonu

Čas 26. 03. 2019, 17:00 | Autor Malfoy49 | Zdrojfootball-espana.net
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane

Jednou z prvních posil Zinedina Zidana v letním přestupovém období po návratu do trenérského křesla Bílého baletu by mohl být záložník francouzského Lyonu Tanguy Ndombele, píše o tom list El Confidencial.

Francouzský záložník působí v modrobílých barvách Lyonu od roku 2017, kdy sem přestoupil z provinčního Amiens. Od té doby jeho kredit stoupá raketovým tempem, v této sezoně odehrál za Olympique 25 zápasů v Ligue 1 a dalších 8 přidal v Lize mistrů. Dobré výkony mu zajistily první soutěžní start také za francouzský národní tým. Kolem dvaadvacetiletého středopolaře se tak hned začaly rojit spekulace, zájem má mít mj. také Manchester City a PSG.

Pro Canal Football Club prohlásil v prosinci Ndombele: „Jako malý jsem nikdy nesnil o tom, že budu hrát za Real, Barcu či City. Svůj oblíbený klub jsem neměl. Nevím, kam povedou mé další kroky v kariéře – soustředím se na tady a teď.“

Tanguy Ndombele

Tanguy Ndombele (©football-espana.net)

Ndombele hraje primárně „pivota“ a v záložní řadě dokáže operovat na velkém prostoru. Už dříve byl spojovaný se zájmem Barcelony, ta ovšem na tuto pozici přivedla Frankieho De Jonga a je tedy velmi nepravděpodobné, že by se do boje o mladý klenot pouštěla. Kontrakt má Francouz platný až do roku 2023, Lyon by ho prý byl ochotný pustit za 80 milionů euro.

To jistě není málo, Ndombele se ale pořád jeví jako výrazně levnější varianta do zálohy než například Paul Pogba, u kterého se spekuluje o přestupové částce až dvakrát vyšší.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!