Éder Militão: Představení první letní posily Realu Madrid

Čas 15. 03. 2019, 10:54 | Autor Hawk | Zdrojwhoscored.com, transfermarkt.com
Militao
Militao

Jak už mnozí víte, tak Real Madrid včera oficiálně potvrdil novou letní posilu. Tou se stal 21letý, defenzivní univerzál Éder Militão. Pojďme si ho malinko představit.

Éder Gabriel Militão je 21letý brazilský univerzál, který může zahrát na pozici stopera, krajního beka a ve složitých situacích zahraje i defenzivního záložníka. 7. srpna 2018 podepsal pětiletý kontrakt s Portem, za které doposud stihl odehrát 31 utkání. Ve 21 zápasech nastoupil na pozici stopera, ve zbytku nastoupil jako pravý bek.

Pojďme se podívat na pár čísel. V Liga NOS nastoupil celkem 20x, připsal si 2 góly a 1 asistenci. Dále měl 80,4% úspěšnost přihrávek. Další čísla jsou v průměru na zápas: 2,3 zblokovaných nahrávek, 2 odebrané míče a 3,3 Clearance (odehrání míče z nebezpečného prostoru před vlastní brankou).

Jeho dovednosti mu umožnili dostat se až do sedmi zápasů Ligy mistrů. V těchto zápasech má ještě trochu lepší čísla, ovšem berme v potaz, že tam odehrál méně zápasů, jak v lize. V Liize mistrů si připsal 1 gól a 80,8% úspěšnost nahrávek. Dále pak má, v průměru na zápas, 2,2 zblokovaných nahrávek, 2 odebrané míče a 3,7 Clearance (odehrání míče z nebezpečného prostoru před vlastní brankou).

Portugalská liga vyhlašuje obránce měsíce, tuto anketu vyhrál Militão v září, říjnu, listopadu, prosinci a lednu, což také naznačuje, že tento stoper má obrovský potenciál jednou nahradit Sergia Ramose a stát se jedním z nejlepších stoperů na světě.

Militão je velmi dobrý v čtení hry a ve vytváření akcí. Dále je na tom velmi dobře po fyzické stránce, díky které dokáže vybojovat míč, vyhrát hlavičkové souboje a blokovat šance útočících týmů. Jeho stylem hry se hodně podobá právě Ramosovi, kterého by mohl v budoucnosti patřičně nahradit. Musíme brát v potaz, že Ramosovi bude za 15 dní už 33 let.

Stoperská dvojice pro budoucnost je tak nejspíše v dobrých rukou. Varane – Militão, oba dva silní ve vzdušných soubojích, silní v osobních soubojích a nebezpeční při útočných situacích. Militão má navíc skvělé čtení hry a dobrou rozehrávku, Varane má zase na druhou stranu skvělou rychlost.

Abychom to shrnuli, Militão dominuje v Portugalské lize, a to je mu teprve 21 let. V Lize mistrů je také velmi solidní. Máme se tedy na co těšit. Já osobně tento přestup hodnotím známkou 10/10. 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!