Konec jedné éry aneb Jak moc je potřeba posílit kádr Realu Madrid?

Čas 06. 03. 2019, 17:47 | Autor Malfoy49 | Zdrojbbc.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Dva roky, devět měsíců a pět dní. Tolik času uběhlo od památného finále v Miláně proti městskému rivalovi Atlétiku. Tolik času byl také Real Madrid nevyřazen z Ligy mistrů. To ovšem včerejší hrozivá noc proti Ajaxu Amsterdam změnila a z důvodu dvou porážek od Barcelony je v letošní sezoně již ztracen boj o trofeje. Potřebuje v létě královský klub okysličit hráčský kádr? A jak moc?

Trenér

Santiago Solari. Kvalitní hráč, ovšem jako trenér zatím nepřesvědčuje. Minimálně ne na úrovni, na které potřebuje být Real Madrid. Většina fanoušků se shodne, že Solari by letošní sezonu neměl ustát, otázkou zůstává, jestli by měl odstoupit v průběhu jara, nebo až po skončení sezony. V létě se nehraje žádný velký turnaj typu ME/MS, bude tak větší prostor stabilizovat tým a sehrát se před začátkem sezony 2019/2020. V médiích se delší dobu spekuluje o jménech jako Pochettino, Allegri, nebo i návrat José Mourinha. Z minulosti však víme, že Florentino Peréz je schopný vytáhnout z rukávu i zcela překvapivá esa.

Brankáři

Rozhodně by se měla řešit situace mezi Courtouisem a Navasem. Mít dva kvalitní gólmany je rozhodně lepší, než nemít žádného. Sázka na belgického brankáře se ale v letošním ročníku zatím nezdá jako stoprocentně dobrá, je ovšem pravděpodobné, že se bývalá jednička Chelsea kupovala jako jistota mezi tři tyče na delší dobu do budoucna. Jak to tedy bude s obsazením brankářské trojice v příští sezoně? Záběry na nevyužitého Navase lámou fanouškům srdce a nejlepším řešením zřejmě bude nechat neobyčejně sympatického brankáře s vítěznou aurou jít. Na hostování je také velmi perspektivní Lunin. Bude to on, kdo bude od léta tlačit na Courtouise? Nebo se koupí další gólman číslo dva?

Obrana

Vezměme to postupně zprava. Na pravém obránci Real bota až tolik netlačí. Dani Carvajal sice letos nenachází svou formu z předchozích let, stále je to ovšem velmi kvalitní bek a záda mu kryje velmi talentovaný Odriozola, zde bílý balet zřejmě posilu shánět nebude. Stopeři. Varane, Ramos, Nacho, Vallejo – tato čtveřice vypadá na papíře víc než solidně, na hřišti to ovšem taková hitparáda už není a bude potřeba řešit několik faktorů. Ramosův věk, Varaneho výkonnost bez lídra vedle sebe či věčně zraněného Valleja. Jako poslední visí velká nejistota nad Marcelem. Stálice na levém beku letos přišla o své suverénní postavení a silně se na něj tlačí sympaťák Reguilón. Odejde Brazilec, nebo ještě zabojuje o své místo na slunci? Na hostování se navíc dobře jeví Hakimi v Dortmundu, který může zahrát na obou krajích. Suma sumárum – bude potřeba řešit situaci na stoperu a případnou náhradu za Marcela.

Záloha

Velmi těžké rozhodování bude mít osoba odpovědná za přestupy v letním období. Roztrhnout trojici Modrič-Casemiro-Kroos, jenž je odpovědná za kvanta vítězství a tři trofeje z Ligy mistrů za sebou bude těžký, ale zřejmě nutný krok. Záda jim kryjí perspektivní Ceballos, zlepšující se Llorente, nebo příslib Valverde. Nutně se musí řešit situace Isca. V záloze tedy bude hodně co k řešení a bude také samozřejmě hodně záležet na představách potenciálního nového manažera.

Útok

Opět velká neznámá. Bude někdo chtít stagnujícího Garetha Balea? Přijde Eden Hazard? Co v případě Hazardova příchodu s lepšícím se Viníciusem? Zůstane Karim Benzema, nebo se bude hledat nová devítka? A co všichni ofenzivní hráči na hostováních? Sportovní management Realu Madrid bude mít během příštích měsíců spoustu práce. Snad vybere nástupce zlaté generace rozvážně. A nebo je už má?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!